Major IT Wipro poinformował w piątek, że jego udziały w FPEL Ujwal Private Limited zostały rozwodnione do 7,07% z 9,95%. Akcje Wipro zakończyły sesję spadkiem o 1,33% przy cenie 470,90 rupii na BSE. Kapitalizacja rynkowa Wipro spadła do 2,46 lakh crore rupii na BSE. Łącznie 3,50 lakh akcji firmy zmieniło właściciela, co daje obrót na BSE w wysokości 16,57 crore rupii.

Ogłoszenie zostało ogłoszone w piątek po godzinach rynkowych. Akcje Wipro zyskały w ciągu roku 26,53%, ale w tym roku straciły 1,34%. Wartość beta akcji spółki wynosi 0,8, co wskazuje na bardzo niską zmienność w tym okresie. Z technicznego punktu widzenia wskaźnik względnej siły (RSI) Wipro wynosi 39, co sygnalizuje, że akcje nie są ani wyprzedane, ani wykupione. Akcje IT są niższe niż 10-dniowe, 20-dniowe, 50-dniowe i 100-dniowe, ale wyższe niż 150-dniowe i 200-dniowe średnie kroczące.

Wipro powiedział, że FPEL wyemitował akcje kapitałowe nowym odbiorcom i zamienił swoje istniejące fakultatywnie zamienne obligacje dłużne (OCD) na akcje kapitałowe. W wyniku tych transakcji udział Wipro w spółce spadł z 9,95% do 7,07% ze skutkiem od 11 kwietnia 2024 roku.

We wrześniu ubiegłego roku spółka podpisała ostateczną umowę objęcia kapitału zakładowego FPEL Ujwal Private Limited o wartości 6,3 crore rupii. Transakcja miała zostać sfinalizowana przed 31 maja 2024 roku.

Celem nabycia udziałów było zwiększenie udziału energii odnawialnej w biurach Wipro w Karnatace.

„Oczekuje się, że ten projekt pomoże nam zbliżyć się do celu, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2040 r. i korzystanie w 100% z energii odnawialnej w zakupionej energii elektrycznej do 2030 r.” – stwierdziła firma.

Spółka FPEL została utworzona w lutym 2022 r. i jest spółką celową utworzoną przez Fourth Partner Energy Private Limited w celu realizacji projektów wykorzystania energii słonecznej na użytek własny w Karnatace.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here