Akcje Godrej Properties Ltd (GPL) wzrosły w poniedziałek o ponad 3% po tym, jak deweloper podał, że sprzedał domy o wartości ponad 3000 crore rupii w ciągu trzech dni od uruchomienia swojego projektu Godrej Zenith w Gurugram w stanie Haryana. Akcje Godrej Properties zamknęły się o 3,58% wyżej przy cenie 2592 rupii w porównaniu z poprzednim zamknięciem na poziomie 2502,30 rupii na BSE. Wcześniej akcje spółki wzrosły w ciągu dnia o 7,58%, osiągając rekordową kwotę 2692,05 rupii.

Akcje Godrej Properties są wyższe niż średnie kroczące z 5 dni, 20 dni, 30 dni, 50 dni, 100 dni i 200 dni. Akcje spółki zyskały 130,35% w ciągu jednego roku i wzrosły o 29,55% w 2024 r.

Akcje spadły do ​​najniższego od 52 tygodni poziomu 1165 rupii w dniu 10 kwietnia 2023 r.

Łącznie 1,42 lakh akcji firmy zmieniło właściciela, co daje obrót na BSE w wysokości 37,21 crore rupii. Kapitalizacja rynkowa firmy z branży nieruchomości wzrosła do 72 068 crore rupii na BSE.

Godrej Properties poinformował, że sprzedał ponad 1050 domów o powierzchni ponad 2 milionów stóp kwadratowych w ramach tego projektu, co czyni tę inwestycję najbardziej udaną w dotychczasowej historii, zarówno pod względem wartości, jak i wielkości sprzedaży.

„W roku budżetowym 24 po raz drugi w Gurugram i czwarty raz w całych Indiach GPL odnotowała sprzedaż początkową o wartości ponad 2000 crore rupii. Godrej Properties Ltd. (GPL), jeden z wiodących indyjskich deweloperów, ogłosił dziś, że sprzedała ponad 1050 domów o wartości ponad 3000 crore rupii w ramach swojego projektu Godrej Zenith, zlokalizowanego w sektorze 89, Gurugram. Jest to najbardziej udany start Godrej Properties w dotychczasowej historii pod względem wartości i wielkości osiągniętej sprzedaży. Godrej Zenith to największa inwestycja mieszkaniowa GPL w Gurugram. Firma odnotowała wzrost sprzedaży w Gurugram w roku finansowym 24 o 473% r/r i ma mocny plan wprowadzenia na rok budżetowy 25, który obejmuje uruchomienie nowych projektów zaplanowane w sektorach 103, 43 i 54. Te planowane premiery znacząco wzmocnią obecność GPL na rynku miasta” – powiedział deweloper.

To już drugi raz w Gurugram i czwarty raz w Indiach, kiedy GPL odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 2000 crore rupii podczas premiery w roku finansowym 2024.

W czwartym kwartale roku budżetowego 24 firma sprzedała zapasy o wartości 2690 crore rupii w ramach swojego projektu Godrej Reserve z siedzibą w Kandivali w Bombaju. Sprzedała także zapasy o wartości ponad 2875 crore rupii w ramach swojego projektu Godrej Aristocrat, zlokalizowanego w sektorze 49 przy Golf Course Extension Road w Gurugram, i osiągnęła sprzedaż o wartości ponad 2000 crore rupii w ramach swojego projektu Godrej Tropical Isle w Noida w drugim kwartale roku obrotowego 24.

Gaurav Pandey, dyrektor generalny i dyrektor generalny Godrej Properties powiedział: „Jesteśmy zachwyceni odzewem na nasz projekt Godrej Zenith. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby szczerze podziękować naszym klientom i wszystkim zainteresowanym stronom za zaufanie do Godrej Properties. Dołożymy wszelkich starań, aby Godrej Zenith zapewnił swoim mieszkańcom wyjątkowe wrażenia z życia. Gurugram to niezwykle ważny rynek dla Godrej Properties i w nadchodzących latach będziemy starali się jeszcze bardziej wzmocnić naszą obecność w Gurugram”.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here