Akcje producenta wina Sula Vineyards Ltd pojawiły się dziś w wiadomościach po tym, jak firma odnotowała najwyższe w historii przychody w kwartale marcowym i roku finansowym 2023–2024, które w obu okresach wzrosły o 10 procent rok do roku (r/r).

Akcje Sula Vineyards zakończyły sesję spadkiem o 0,86% na poziomie 555,60 rupii w porównaniu z poprzednim zamknięciem na poziomie 560,40 rupii na BSE. W sumie 0,40 lakh akcji firmy zmieniło właściciela, co daje obrót na BSE w wysokości 2,23 crore rupii. Kapitalizacja rynkowa firmy spadła do 4689,24 crore rupii.

Z technicznego punktu widzenia wskaźnik względnej siły (RSI) akcji wynosi 51,5, co sygnalizuje, że spółka nie znajduje się ani w strefie wykupienia, ani w strefie wyprzedania. Notowania akcji są wyższe niż 10-dniowe, 20-dniowe, 30-dniowe, 100-dniowe i 200-dniowe, ale niższe niż 5-dniowe i 50-dniowe średnie kroczące.

Marki premium firmy również wypadły dobrze, odnotowując 15-procentowy wzrost rok do roku w raportowanym kwartale i roku. Co więcej, segment turystyki winiarskiej odnotował w czwartym kwartale wzrost o 31 procent rok do roku w porównaniu z okresem rok temu, podał producent wina.

Dyrektor generalny Sula, Rajeev Samant, powiedział: „Nasze skupienie się na premiumizacji w dalszym ciągu przynosi rezultaty i mamy przyjemność ogłosić kolejny kwartał dwucyfrowego wzrostu naszych marek własnych Elite i Premium”.

Następnie powiedział: „Nasza znana na całym świecie firma z branży turystyki winiarskiej ma za sobą dobry kwartał, w czwartym kwartale odnotowano wzrost o 31% rok do roku”.

Firma osiągnęła również najwyższy w historii roczny wzrost odwiedzin, wynoszący ponad 400 000 poszukiwaczy przygód winiarskich, i ogłosiła, że ​​ma „kilka ekscytujących planów ekspansji”.

Sula Vineyards Ltd jest producentem i sprzedawcą wina. Zajmuje się dystrybucją win pod bukietem popularnych marek, w tym RASA, Dindori, The Source, Satori, Madera i Dia. Działalność spółki dzieli się zasadniczo na dwie kategorie, a mianowicie produkcję wina, import win i wyrobów spirytusowych oraz dystrybucję win i wyrobów spirytusowych oraz sprzedaż usług wynikających z własności i prowadzenia obiektów turystyki winiarskiej, w tym winnic i sal degustacyjnych.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here