Biuro Kontroli Narkotyków w Goa w Indiach poinformowało, że rozbiło syndykat narkotykowy rzekomo prowadzony przez Nigeryjczyka zidentyfikowanego jako Stanley i jego żona Usha C.

W ramach operacji zamrożono także aktywa pary powiązane z majątkiem o wartości 1,06 crore rupii.

Według Press Trust of India w czwartek Amit Ghawate, dodatkowy dyrektor NCB Goa, ujawnił te wydarzenia w oświadczeniu opublikowanym w czwartek 11 kwietnia 2024 r.

Według Ghawate’a Stanleya zatrzymano w środę po dokładnym dochodzeniu.

Stwierdził, że w oparciu o wiarygodne informacje zespół KBC Goa w dniu 13 lutego 2024 r. skonfiskował 7,35 grama kokainy mieszkańcowi Saligao Raju S.

Ghawate powiedział: „W trakcie wstępnego dochodzenia w tej sprawie dowiedziałem się, że oskarżony był jedynie handlarzem pracującym dla większej sieci narkotykowej prowadzonej przez Stanleya, obywatela Nigerii i jego żonę Ushę C, zamieszkałych w Candolim.

„Dalej dowiedziano się, że król Stanley powiązał się z kilkoma lokalnymi mieszkańcami, którym zwykł dostarczać hurtowo narkotyki do różnych klientów.

„16 lutego 2024 r. KBC Goa aresztowało innego handlarza terenowego zidentyfikowanego jako Michael, taksówkarza z Candolim.

„Podążając za tropami, KBC dokonało nalotu na dom króla Stanleya, ale został on już aresztowany przez policję Telangana w tamtejszej sprawie NDPS.

„Późniejsze dochodzenie ujawniło, że Usha C wraz z mężem była aktywnie zaangażowana w handel narkotykami i zarządzanie dochodami generowanymi przez tę sieć narkotykową.

„W związku z tym w dniu 21 lutego 2024 r. Usha C została aresztowana i wszczęte zostało postępowanie w sprawie identyfikacji przez nich nielegalnie nabytych nieruchomości, aby osłabić całą siatkę narkotykową” – dodał.

Ujawnił, że KBC zidentyfikował i zamroził nielegalnie uzyskane nieruchomości o łącznej wartości jednego crore rupii, należące do Ushy C i Stanleya.

„W środę Stanley został aresztowany przez KBC w Goa i trwa dalsze dochodzenie” – dodał Ghawate.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here