Notowania akcji IRCTC powyżej 1000 rupii ósma sesja z rzędu;  więcej korzyści przed nami?

Akcje Indian Railway Catering and Tourism Corporation (IRCTC) osiągnęły w piątek najwyższy poziom od 52 tygodni. Akcje IRCTC wzrosły o 4,18%, osiągając nowy najwyższy poziom 1065,50 rupii w porównaniu z poprzednim zamknięciem na poziomie 1022,80 rupii na BSE. Kapitalizacja rynkowa firmy wzrosła do 84 856 crore rupii. Dzięki dzisiejszemu wzrostowi tabor kolejowy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyniósł zwrot na poziomie 51%. Akcje notowane były dziś powyżej poziomu 1000 rupii ósmą sesję z rzędu. W ciągu roku zyski z akcji wzrosły do ​​81%. Kapitalizacja rynkowa IRCTC wzrosła do 84 880 crore rupii.

Akcje IRCTC mają roczną wersję beta wynoszącą 0,8. Oznacza to, że akcje charakteryzują się niską zmiennością. W sumie 2,81 lakh akcji firmy zmieniło właściciela, co daje obrót na BSE w wysokości 29,52 crore rupii.

Analitycy twierdzą, że akcje spółki w krótkim terminie przekroczą granicę 1100 rupii i obecnie znajdują się w krótkim okresie konsolidacji.

Vaishali Parekh – wiceprezes ds. badań technicznych w Prabhudas Lilladher uważa, że ​​akcje spółki mogą osiągnąć poziom 1150.

„IRCTC znajduje się już w trendzie z krótkim okresem konsolidacji i silnym poziomem wsparcia w okolicach 970 rupii. Oczekuje się, że zdecydowane przebicie powyżej oporu na 1050 rupii wywoła dalszy impuls wzrostowy, z potencjalnymi celami ustalonymi na 1100-1150 rupii.

Aditya Gaggar, dyrektor ds. akcji progresywnych, spodziewa się, że cena akcji spółki osiągnie w najbliższej przyszłości cenę 1270 rupii. „Akcje dokonały wybicia z formacji Bullish Flag i Pole, co zostało potwierdzone opadającym wybiciem linii trendu w RSI i gwałtownym wzrostem wolumenu. Wskaźniki podążające za trendem wspierają ruch cen, ponieważ MACD jest bliski pozytywnego przecięcia, podczas gdy odczyt ADX na poziomie 43 wskazuje na obecność silnego trendu wzrostowego. Zgodnie ze wzorem celem jest 1270 rupii. Zainicjowaliśmy już wezwanie pozycyjne na akcje w dniu 1 kwietnia po 962 rupii, aby osiągnąć cel 1034 rupii. a następnie 1106 rupii” – powiedział Gaggar.

Osho Krishan, starszy analityk ds. badań technicznych i instrumentów pochodnych w Angel One, powiedział: „IRCTC oscyluje w cyklu wyższych szczytów i wyższych dołków i obecnie znajduje się ponad wszystkimi EMA, sygnalizując bycze nastawienie. Licznik ma silne wsparcie w pobliżu nieparzysta strefa 950-940 rupii, która prawdopodobnie zamortyzuje wszelkie krótkotrwałe spadki. Choć znajduje się on w górnej części spektrum, zdecydowany wzrost powyżej 1040 rupii prawdopodobnie zapoczątkuje nową rundę wzrostów w kierunku 1100-1120 rupii w okresie porównywalnym.”

Z technicznego punktu widzenia wskaźnik siły względnej (RSI) IRCTC wynosi 68, co sygnalizuje, że nie jest on notowany ani na obszarze wykupienia, ani wyprzedania. Akcje IRCTC notowane są powyżej średnich kroczących z 5, 10, 100, 150 i 200 dni.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here