Akcje Suzlon Energy Ltd spadły dziś o ponad 3% w wyniku znakomitego wzrostu na rynku po tym, jak dział IT nałożył na nią dwa nakazy karne z tytułu podatku dochodowego za lata obrachunkowe 2015–16 (rok budżetowy 16) i rok budżetowy 17. Wartość obu nakazów karnych wyniosła odpowiednio 87,59 crore rupii i 172,76 crore rupii.

Akcje spadły dziś o 3,29% do 39,20 rupii. Kapitalizacja rynkowa firmy spadła do 55 263 crore rupii na BSE. W sumie 42,03 lakh akcji firmy zmieniło właściciela, co daje obrót na BSE w wysokości 16,90 crore rupii.

Akcje Suzlon Energy mają współczynnik beta wynoszący 0,7, co wskazuje na niską zmienność w ciągu roku. Z technicznego punktu widzenia wskaźnik względnej siły (RSI) akcji wynosi 50,4, co sygnalizuje, że spółka nie znajduje się ani w strefie wykupienia, ani w strefie wyprzedania.

Notowania akcji Suzlon Energy są wyższe niż 5-dniowe, 10-dniowe, 20-dniowe, 150-dniowe i 200-dniowe, ale niższe niż 30-dniowe, 50-dniowe i 100-dniowe średnie kroczące. 31 marca 2023 r. akcje Suzlon Energy spadły do ​​najniższego od 52 tygodni poziomu 7,85 rupii.

„Informujemy, że Krajowe Centrum Oceny Bez Twarzy, Departament Podatku Dochodowego, wydało zarządzenia za lata budżetowe 2015-16 i 2016-17 dotyczące nałożenia kary w związku z odmową uznania roszczenia o amortyzację wartości firmy, odmową u/s.14A i odmową u /s.36(1)(va). Szczegóły, jeśli są wymagane, w zakresie Regulaminu notowania znajdują się w załączonym załączniku” – stwierdziła Suzlon w zgłoszeniu BSE.

„Opierając się na precedensach sądowych, spółka uważa, że ​​postępowanie karne powinno było zostać zawieszone do czasu zakończenia odwołania kwantowego od odmowy przyznania uprawnień. Biorąc pod uwagę, że odwołanie kwantowe od odmowy przyznania podmiotu nadal toczy się przed Trybunałem co do istoty, Suzlon uważa również, że wspomniane nakazy karne są przedwczesne” – stwierdził również.

Suzlon wspomniała ponadto, że jest w trakcie kwestionowania nakazów kar przed organami apelacyjnymi/sądowymi i jest przekonana, że ​​będzie ich bronić.

Suzlon Energy odnotowała 160-procentowy wzrost zysku za trzeci kwartał, który wyniósł 203,2 crore rupii w porównaniu z 69,8 crore rupii w analogicznym okresie rok wcześniej. Producent turbin wiatrowych odnotował 7-procentowy wzrost przychodów rok do roku i wyniósł 1560,5 crore rupii.

Suzlon Energy jest dostawcą rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Firma jest producentem turbin wiatrowych. Oferuje szereg rozwiązań w zakresie energii słonecznej, takich jak ocena natężenia promieniowania słonecznego, nabywanie gruntów i zatwierdzanie, usuwanie infrastruktury i zasilania, łańcuch dostaw, instalacja i uruchomienie oraz zarządzanie aktywami w cyklu życia.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here