Akcje dużej firmy z branży nieruchomości Prestige Estates Ltd zyskały prawie 5 procent w wyniku wczesnych transakcji w poniedziałek, gdy firma za pośrednictwem swoich spółek zależnych podpisała umowę z Abu Dhabi Investment Authority (ADIA) i Kotak AIF na kwotę 2001 crore rupii (240 milionów dolarów), aby wykorzystać wzrost możliwości w sektorze mieszkaniowym. Firma będzie realizować projekty o wartości rozwojowej brutto (GDV) wynoszącej 18 000 crore rupii w 4 miastach w Indiach.

Współpraca z ADIA i Kotak AIF stanowi przemyślany krok w kierunku silnego i organicznego wzrostu dla Grupy Prestige.

Akcje Prestige Estates wzrosły dziś o 4,73% do 1225,30 rupii w porównaniu z poprzednim zamknięciem na poziomie 1169,95 rupii na BSE. Łącznie 9421 akcji firmy zmieniło właściciela, co oznacza obrót w wysokości 1,13 crore rupii we wczesnych transakcjach. Kapitalizacja rynkowa Prestige Estates wzrosła do 48 993 crore rupii na BSE. Akcje Prestige Estates mają roczny współczynnik beta wynoszący 0,4, co wskazuje na bardzo niską zmienność w tym okresie.

Z technicznego punktu widzenia wskaźnik względnej siły (RSI) spółki Prestige Estates wynosi 54,2, co sygnalizuje, że spółka nie znajduje się ani w strefie wykupienia, ani wyprzedania.

Akcje Prestige Estates są wyższe niż średnie kroczące z 5, 10, 20, 30, 50, 100, 150 i 200 dni.

„Transakcja, pomimo jej znacznych rozmiarów, podtrzymuje wizję firmy dotyczącą utrzymania pozycji lidera w branży. Ma na celu katalizowanie rozwoju projektów mieszkaniowych na wczesnym etapie, zapewniając zaangażowanie spółki w ostrożną ekspansję i zróżnicowany wzrost” – stwierdziła firma.

Irfan Razack, prezes i dyrektor zarządzający Prestige Group, powiedział: „Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z ADIA i Kotak AIF, renomowanymi na całym świecie i suwerennymi inwestorami z ugruntowanym doświadczeniem w promowaniu zrównoważonego wzrostu w różnych branżach. Ta wyjątkowa transakcja nie tylko podkreśla zaufanie inwestorów instytucjonalnych w realizację i ład korporacyjny Prestige Group, ale odzwierciedla także nasze wspólne zaangażowanie w zapewnianie doskonałości w branży deweloperskiej w całych Indiach.”

Grupa Prestige, jeden z wiodących deweloperów w kraju, może poszczycić się prawie czterdziestoletnim doświadczeniem w branży deweloperskiej. Posiada zróżnicowany model biznesowy obsługujący różne segmenty, a mianowicie budynki mieszkalne, biura, handel detaliczny, hotelarstwo, zarządzanie nieruchomościami i magazyny, prowadząc działalność w ponad 12 głównych lokalizacjach w Indiach.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here