Antique Stock Broking rozpoczął reportaż dotyczący Honasa Consumer Ltd z rekomendacją Trzymaj i ceną docelową 400 rupii w oparciu o 60-krotność szacunkowych zysków za rok 2026, ponieważ uznano, że stosunek ryzyka do zysku stał się niekorzystny dla akcji. Krajowa firma brokerska uważa, że ​​utrzymanie silnego wzrostu przychodów i istotna poprawa rentowności może stanowić wyzwanie dla spółki-matki Mamaearth w średnim terminie.

W poniedziałek akcje spółki zwyżkowały o 1,49%, osiągając cenę 408 rupii. Od początku roku kurs akcji Crips spadł o 4,28%.

Antique doceniło zdolność Honasa do tworzenia marek dzięki wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów i strategii skupiania się na kanale internetowym w początkowej fazie, uważa jednak, że rozwój sprzedaży detalicznej będzie czasochłonny.

„Obecnie firma zamierza napędzać rozwój swoich nowych/istniejących marek poprzez powtórzenie sukcesu zawartego w podręczniku budowania marki Mamaearth. Uważamy, że Mamaearth osiągnęła znaczną skalę (1200 crore rupii), na którą będzie musiała przypadać duża część przyszłego wzrostu. poprzez rozwój handlu detalicznego, co może być czasochłonne” – stwierdził.

Antique twierdzi, że kanał internetowy wiąże się z ograniczoną rentownością. Ponadto, aby zapewnić większy wzrost wschodzących marek, Honasa będzie musiała kontynuować agresywne wydatki na A&P (35 procent sprzedaży), co może ograniczyć rentowność w najbliższej perspektywie – dodała.

Firma brokerska spodziewa się CAGR sprzedaży na poziomie 25% w roku finansowym 23–26, napędzanego wyższym wzrostem wschodzących marek, a zyski osiągną poziom 210 crore rupii do roku budżetowego 26.

Pomimo wysokiego wzrostu przyznała wycenę wielokrotność 60-krotności, biorąc pod uwagę wyzwania związane ze skalowaniem działalności offline i poprawą rentowności, co gwarantuje większy poziom inwestycji – stwierdził.

Antique stwierdziła, że ​​firmie Honasa udało się dokonać przełomu w kategorii produktów do pielęgnacji urody i higieny osobistej (BPC), która została zdominowana przez dużych graczy międzynarodowych, dzięki swoim innowacyjnym produktom opartym na technologii cyfrowej, skupiającym się na produktach naturalnych i wolnych od substancji toksycznych.

„Strategia firmy polegająca na wprowadzaniu produktów/marek do Internetu na początkowych etapach, a później rozszerzaniu swojej obecności na sklepy offline w celu zwiększenia penetracji, okazała się skuteczna w przypadku Mamaearth. Mamaearth jest najszybszą i pierwszą marką stawiającą na technologię cyfrową, która osiągnęła przychody w wysokości 1000 crore rupii. Uważamy jednak, że Mamaearth osiągnęło skalę i marka będzie musiała napędzać ekspansję detaliczną na tym rynku, aby móc konkurować z uznanymi dużymi graczami z branży FMCG.

Antique stwierdziło, że obecne spowolnienie w branży FMCG zahamowało rozwój Mamaearth, co odzwierciedla wejście marki w fazę dojrzałości. Powielanie strategii sukcesu Mamaearth dla wschodzących marek może ograniczyć rentowność.

W ciągu ostatnich dwóch lat firma wprowadziła na rynek pięć marek o zróżnicowanej ofercie wartości w segmentach pielęgnacji niemowląt, pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, pielęgnacji włosów oraz kosmetyków kolorowych i zapachów.

„Kluczowe znaczenie miałoby powielanie skutecznego i niezawodnego podręcznika budowania marki Mamaearth dla innych marek. Naszym zdaniem te wschodzące marki będą miały duży udział w przyszłym rozwoju. Oczekujemy, że te marki będą rosły na poziomie 54% CAGR w latach 23–26E przy wzroście udziału z 22 do 40 procent. Uważamy, że tworzenie nowych marek jest czasochłonne, a wysiłki promocyjno-reklamowe włożone w tworzenie tych marek są ogromne” – stwierdził.

Zdaniem Antique może to w najbliższej perspektywie ograniczyć ogólną rentowność firmy.

Dom maklerski stwierdził, że zwiększanie skali kanału offline będzie procesem stopniowym, ponieważ Honasa będzie konkurować z dużymi firmami z branży FMCG o ugruntowanej pozycji i innymi graczami D2C.

Na razie Antique twierdzi, że sprzedaż Honasa wzrośnie o 25% CAGR w roku finansowym 23–26, do czego przyczyni się 54% wzrost w przypadku wschodzących marek, przy wzroście udziału z 22% do 40% w roku finansowym 23–26.

Marka Mamaearth wejdzie w fazę dojrzałości, a jej dynamika wzrostu prawdopodobnie spadnie do 14 procent w latach 23–26 – dodał.

Pomimo podwyższonego poziomu wydatków na A&P, dźwignia operacyjna powinna poprawić marżę Ebitda z 7,2% do 10,6% w porównaniu do lat 24–26.

„Przy obecnej wycenie uważamy, że optymizm jest wliczony w cenę, a stosunek ryzyka do zysku nie jest korzystny. Rozpoczynamy ochronę Honsasa Consumer z rekomendacją TRZYMAJ i ceną docelową 400 R, w oparciu o 60x PER z zysków za rok 2026” – czytamy w raporcie. .

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here