Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tych treści

Plus specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium na Twoim koncie – bezpłatnie.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Wpisując swój adres e-mail i naciskając Kontynuuj, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania i Politykę prywatności Fox News, które obejmują nasze Zawiadomienie o programie motywacyjnym finansowym. Aby uzyskać dostęp do treści, sprawdź swoją pocztę e-mail i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Mieć problemy? Kliknij tutaj.

„Powiedzieli jeden do drugiego: «Czy serce nie pałało w nas, gdy w drodze do nas mówił i Pisma wyjaśniał nam?»” (Łk 24,32).

Ten fragment Ewangelii Łukasza jest częścią pojawienia się Jezusa Chrystusa w „Drodze do Emaus” po Jego zmartwychwstaniu.

W historii Drogi do Emaus zmartwychwstały Chrystus idzie z Kleopasem i bezimiennym towarzyszem, który początkowo nie rozpoznaje Jezusa. Dopiero gdy widzą, jak Jezus łamie chleb i błogosławi go, uświadamiają sobie, że rzeczywiście powstał z martwych – i wtedy odchodzą, opowiadając innym o tym, co widzieli.

W miarę zbliżania się Wielkanocy nasz świat może zostać zmieniony jedynie przez prawdę o zmartwychwstaniu, mówi ks. FRANKLIN GRAHAM

„Prawie każdy zapis Nowego Testamentu głosi zmartwychwstanie Jezusa” – powiedział Fox News Digital dr Jeremiah J. Johnston.

Johnston jest pastorem apologetyki w kościele baptystów Prestonwood w Plano w Teksasie i autorem książki „Body of Proof: The & Best Reasons to Believe in the Resurrection of Jesus – and Why It Matters Today”.

Wielebnego Jeremiaha Johnstona można tu zobaczyć na drodze do Emaus w Jerozolimie. Drogę liczącą 2000 lat zbudowali Rzymianie. (Dzięki uprzejmości Jeremiaha Johnstona)

„Cztery Ewangelie opisują odkrycie pustego grobu. Trzy Ewangelie opisują ukazanie się zmartwychwstałego Jezusa jego naśladowcom” – powiedział.

Jednak „być może żadne wydarzenie nie jest bardziej odpowiednie dla naszych czasów niż spotkanie na siedmiomilowym marszu na drodze z Jerozolimy do Emaus” – stwierdził.

„Jezus idzie z nami, nawet jeśli Go nie poznajemy”.

„Gdybym był krytykiem chrześcijaństwa, być może najtrudniejszym problemem byłoby znalezienie powodu, dla którego w ogóle istnieją chrześcijanie” – powiedział Johnston.

WIELKA SOBOTA TO CZAS, ABY „ZATRZYMAĆ SIĘ, PODZIĘKUĆ JEZUSOWI I WYBRAĆ NADZIEJĘ” – MÓWI PASTOR WASZYNGTONA

W końcu „Ich założyciel był ukrzyżowanym przestępcą. Ukrzyżowanie było najbardziej haniebnym i haniebnym sposobem na śmierć”.

Nie jest to bardziej oczywiste niż w Ewangelii Łukasza 24:13-35, w pełnym fragmencie „Droga do Emaus”.

uczniowie podążający za Jezusem

Zmartwychwstały Jezus ukazuje się dwóm uczniom w drodze do Emaus, którzy początkowo nie rozpoznali, że znajdują się w obecności zmartwychwstałego Mesjasza. (iStock)

„Nie zdając sobie sprawy, że chodzą i rozmawiają ze zmartwychwstałym Mesjaszem, przyznali: «Mieliśmy nadzieję, że to ten» (Łk 24:21)” – powiedział Johnston.

„Wczesny ruch chrześcijański powinien był wymrzeć, a zamiast tego rozkwitł. Dlaczego? Zmartwychwstanie Jezusa” – powiedział.

MÓDLCIE SIĘ ZA „ODWAŻNYCH” CHRZEŚCIJAN UKRAINY W CZASIE Wielkiego Postu – MÓWI RZECZNIK WOLNOŚCI RELIGIJNEJ

Wraz ze zmartwychwstaniem Jezusa pojawił się fizyczny dowód na to, że to, co powiedział, było prawdą.

Pokonał śmierć i zmartwychwstał.

„Z Drogi Emaus można wyciągnąć jeszcze inne wnioski” – stwierdził Johnston.

KARDYNAŁ DOLAN Z NOWEGO JORKU WYJAŚNIA SWOJE PRZESŁANIE NA WIELKI PIĄTEK: „BÓG MA OSTATNIE SŁOWO”

„Przypomnieniem Drogi do Emaus jest to, że kiedy doświadczamy przeciwności losu, Jezus idzie z nami, nawet jeśli Go nie rozpoznajemy i nie czujemy Jego obecności” – powiedział.

Dzieje się tak dlatego, że „On żyje na wieki”.

„W ten weekend wielkanocny niech nasze serca płoną prawdą o pustym grobie i zmartwychwstałym Zbawicielu, ponieważ Jezus nie jest za nami na krzyżu. Jest przed nami na tronie” – powiedział.

pusty grób podzielony z ilustracją przedstawiającą Spacer do Emaus

„Nadzieja zmartwychwstania podtrzymuje nas w cierpieniach i przeciwnościach losu, tak jak to zrobiła tych uczniów w drodze do Emaus” – Johnston powiedział Fox News Digital. (iStock)

Pomimo obietnicy i nadziei oferowanych przez Chrystusa „żyjemy w społeczeństwie, które w dużej mierze poddało się rozpaczy” – stwierdził.

„A to prowadzi do wielu cierpień i niepokojów. Wiele osób zastanawia się: «Jaki jest sens życia?» Ale zmartwychwstanie daje nam nadzieję. Nadzieja zmartwychwstania jest tym, co podtrzymuje nas w cierpieniu i przeciwnościach losu, tak jak to zrobili uczniowie w drodze do Emaus” – stwierdził Johnston.

Dodał, że „według Jezusa zmartwychwstanie jest podstawą naszego celu”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Oznacza to, że całe życie człowieka „można przelać na służbę Bogu”.

„To właśnie robi dla nas zmartwychwstanie. Jesteśmy i nadal będziemy ludźmi, którzy niosą nadzieję, ponieważ Jezus zwyciężył śmierć dla każdego z nas” – powiedział.

Wiedza o fizycznym zmartwychwstaniu Jezusa była siłą, która „zjednoczyła apostołów, założyła pierwszy kościół i najechała Cesarstwo Rzymskie” – powiedział.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Bez zmartwychwstania nie byłoby dobrej nowiny, a Nowy Testament nie miałby nawet sensu, ale Jezus powstał z martwych. I mamy niekończącą się nadzieję”.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here