Akcje Jindal Steel wykupione na wykresach, notowane na poziomie bliskim rekordu;  co dalej?

We wtorkowych transakcjach akcje Jindal Steel and Power Ltd (JSPL) notowane były blisko rekordowych poziomów. Podczas bieżącej sesji kurs akcji spółki wzrósł nieznacznie do 919,95 rupii na BSE. Akcje JSPL osiągnęły rekordową wysokość 924 rupii w dniu 8 kwietnia 2024 r. Od początku tego roku akcje wzrosły o 22,90%, a w ciągu jednego roku wzrosły o 67,66%. W ciągu ubiegłych trzech lat akcje JSPL osiągnęły zwrot w wysokości 122% w trybie wielopakowym.

W sumie 0,28 lakh akcji firmy przeszło z rąk do rąk, co daje obrót na BSE w wysokości 2,51 crore rupii.

Wartość beta akcji spółki wynosi 0,7, co wskazuje na bardzo niską zmienność w tym okresie. Jednak na wykresach akcje są wykupione, a wskaźnik względnej siły (RSI) Jindal Steel wynosi 70,1, a akcje Jindal Steel są notowane wyżej niż 10-dniowe, 30-dniowe, 50-dniowe, 100-dniowe, 150-dniowe i 200-dniowe średnie kroczące.

Dom maklerski Anand Rathi przyznał akcjom rekomendację kupuj, docelowo na poziomie 1070 rupii.

„Oczekuje się, że duży popyt na stal w Indiach utrzyma się. Biorąc pod uwagę silny nacisk firmy na zwiększanie mocy produkcyjnych, integrację surowców, inicjatywy w zakresie kontroli kosztów, wzrost udziału VAP i silną kontrolę jej bilansu, rozpoczynamy jego ochronę, z rekomendacją Kupuj i ceną docelową 1 070 Rs, 6,5 x EV/EBITDA w roku 26. Ryzykiem dla wzrostu są opóźnienia w realizacji nakładów inwestycyjnych i spowolnienie w kraju” – stwierdził dom maklerski.

Centrum Broking uznało Jindal Steel and Power za najlepszą ofertę. Ustaliła cenę docelową akcji spółki na poziomie 845 rupii.

Nuvama Wealth ma rekomendację kupuj dla akcji Jindal Steel z ceną docelową na poziomie 1030 rupii.

„JSPL zamierza zakończyć ekspansję stali o wydajności 6,3 mln ton rocznie do końca roku budżetowego 25, co podniesie orbitę zysków. Szacujemy, że EBITDA CAGR wyniesie 31% w stosunku do roku budżetowego 24-26 E” – podał dom maklerski.

„Wraz z wznowieniem wewnętrznych kopalń węgla i innych obiektów zapewniających oszczędność kosztów i wartość dodaną, spodziewamy się, że JSPL utrzyma EBITDA/t na poziomie 15 tys. INR plus rok budżetowy 25, pomimo braku poprawy cen stali. CAGR wolumenu stali na poziomie 19%, poprawa asortymentu produktów wraz z uruchomieniem HSM oraz korzyści wynikające z posiadania węgla i pelletu wraz z rurociągiem/taśmą szlamową pomogłyby w zwiększeniu EBITDA CAGR na poziomie 31% w porównaniu z rokami finansowymi 24–26E” – dodał dom maklerski.

Zastrzeżenie: Business Today udostępnia wiadomości giełdowe wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjnej. Zachęcamy czytelników do skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here