Teheran bierze pod uwagę potencjalne amerykańskie represje – poinformowali dziennikowi urzędnicy

Stany Zjednoczone oczekują, że Iran złagodzi swój odwet za izraelski nalot na jego konsulat w Damaszku w obawie, że Waszyngton zareaguje, podają źródła Politico.

Rząd USA uważa, że ​​reakcja Iranu na incydent z 1 kwietnia będzie taka „większy niż zwykle”, ale nie na tyle istotne, aby wywołać reakcję Waszyngtonu, podał w czwartek serwis informacyjny, cytując dwóch anonimowych amerykańskich urzędników.

„Nadal jesteśmy w tym oknie” podało jedno ze źródeł, dodając, że Irańczycy tak „chcę to skalibrować, aby w zasadzie nie przeceniać swojej ręki”.

Źródła przyznały jednak, że nie są pewne, czy potencjalne działania Teheranu mogą w dalszym ciągu wywołać reakcję amerykańską.

W izraelskim ataku na misję dyplomatyczną Teheranu w Syrii zginęło siedmiu członków irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), w tym dwóch generałów. Najwyższy Przywódca Ajatollah Ali Chamenei oświadczył w tym tygodniu, że Izrael „musi i zostanie ukarany”.
Doniesienia zachodniej prasy od prawie dwóch tygodni opisują reakcję Iranu jako nieuchronną, choć niektóre sugerują, że Teheran czeka na zakończenie świętego miesiąca Ramadanu. Uwagi Chameneiego pojawiły się w środę, kiedy Irańczycy obchodzili Eid al-Fitr, dzień zakończenia islamskiego miesiąca postu. Politico twierdzi, że Terran prawdopodobnie wykona swój ruch w ten weekend w formie ataku dronem i rakietą.

Ambasada USA w Izraelu wydała w czwartek ostrzeżenie dla obywateli, wzywając do zapewnienia bezpieczeństwa “złożony” i nieprzewidywalne. Wezwano Amerykanów, aby unikali dużych zgromadzeń i miejsc, w których występuje duża obecność policji.

W zawiadomieniu podano, że personelowi dyplomatycznemu i ich rodzinom zabroniono osobistych podróży poza większe obszary Tel Awiwu, Jerozolimy i Be’er Szewy. Ambasada ostrzegła, że ​​zakaz dla pracowników rządu USA odwiedzania Starego Miasta w Jerozolimie i Zachodniego Brzegu może zostać wprowadzony bez uprzedzenia.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here