Prokuratorzy twierdzą, że trio planowało „morderstwo, zabójstwo” i „akt przemocy zagrażający państwu”.

Według prokuratorów niemiecka policja aresztowała trzech nastolatków pod zarzutem planowania ataku.

Dwie dziewczynki w wieku 15 i 16 lat oraz 15-letni chłopiec zostali aresztowani ze względu na „silne podejrzenia o planowanie ataku terrorystycznego na tle islamistycznym i zobowiązanie się do jego przeprowadzenia” – podała prokurator w piątkowym oświadczeniu.

Trzej nastolatkowie pochodzili z regionu Dusseldorfu w zachodniej Nadrenii Północnej-Westfalii i uważa się, że planowali przestępstwa polegające na „morderstwie i zabójstwie”, a także przygotowywali „poważny akt przemocy zagrażający państwu”. oświadczenie.

Centralne Biuro Ścigania Terroryzmu wystąpiło z wnioskiem o wydanie nakazu aresztowania nastolatków w czasie Świąt Wielkanocnych.

Utworzyli grupę dyskusyjną i nie ustalili daty ani miejsca ataku, ale śledczy stwierdzili, że „z pewnością widzieli niebezpieczeństwo”.

Władze nie podały dalszych szczegółów rzekomego spisku ani nie określiły, jak zaawansowane są plany, powołując się na młody wiek podejrzanych i toczące się śledztwo.

Jednak gazeta Bild doniosła, że ​​trio rzekomo planowało przeprowadzać ataki na wiernych w kościołach i na komisariatach policji, używając noży i koktajli Mołotowa, kierując się ideologią grupy ISIL (ISIS).

Jak donosi dziennik masowy, nastolatkowie zastanawiali się także, czy kupić broń palną.

Władze niemieckie aresztowały w styczniu trzy osoby w związku z rzekomym spiskiem mającym na celu atak na katedrę w Kolonii w sylwestra.

W zeszłym miesiącu policja zatrzymała dwóch obywateli Afganistanu powiązanych z ISIL za rzekome planowanie ataku na policję w pobliżu szwedzkiego parlamentu w odpowiedzi na spalenie kopii Koranu.

Policja w północnych Niemczech poinformowała w czwartek, że oferuje nagrodę w wysokości 5000 euro (5330 dolarów) za dostarczenie informacji dotyczących podpalenia synagogi w Oldenburgu, które miało miejsce w zeszłym tygodniu.

Anonimowi zwolennicy ISIL w Internecie również grożą atakami na stadiony piłkarskie w całej Europie, w tym w Niemczech. Serwis powiązany z ISIL zamieścił zdjęcie czerwonego znacznika celu na grupach ludzi przed monachijską Allianz Arena przed ważnym meczem pod koniec marca.

Grupa zagroziła także meczom Europejskiej Ligi Mistrzów w tym tygodniu, ale ostatecznie turniej w Londynie, Paryżu i Madrycie przebiegł zgodnie z planem, choć przy zastosowaniu zwiększonych środków bezpieczeństwa.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here