Oszustwa w bankowości internetowej: Bank HDFC wydał swoim klientom nowy poradnik dotyczący bezpieczeństwa cybernetycznego, w którym podkreślił wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać użytkownicy smartfonów podczas korzystania z aplikacji bankowości mobilnej HDFC, które mogą mieć również zastosowanie do użytkowników aplikacji mobilnych innych banków. Te nowe porady dotyczące cyberbezpieczeństwa nie tylko podkreślają znaczenie ochrony hasłem, pobierania aplikacji bankowych z zaufanych źródeł i bycia świadomym oszustw typu phishing. HDFC Bank opowiedział o niektórych „złych nawykach” powszechnych wśród użytkowników smartfonów, które czynią ich łatwym celem prób włamań i oszustów. Jeśli wykonasz poniższe czynności, powinieneś bardziej uważać na swoim smartfonie.

5 nawyków związanych ze smartfonami, które musisz zmienić na lepsze

1. Bluetooth powinien być zawsze włączony, szczególnie w miejscach publicznych

Większość użytkowników smartfonów nie zwraca uwagi na łączność Bluetooth w swoich smartfonach. Dzięki słuchawkom TWS życie staje się łatwiejsze, a użytkownicy smartfonów mają tendencję do ciągłego włączania funkcji Bluetooth. Udowodniono, że Bluetooth jest aktywnym, wrażliwym punktem dostępu w smartfonach. Chociaż myślisz, że masz wszystko pod kontrolą, ponieważ musisz ręcznie sparować wszystkie urządzenia zewnętrzne, większość ludzi zapomina, że ​​aktywny i bezczynny Bluetooth pomaga hakerom dowiedzieć się, z jakimi urządzeniami smartfon był wcześniej sparowany, a hakerzy mogą następnie uruchomić. atak polegający na fałszowaniu w celu uzyskania dostępu do smartfona.

2. Aplikacje bankowe na smartfonach z wymuszonym zamykaniem

Użytkownicy smartfonów najczęściej myślą, że wystarczy wymusić zamknięcie dowolnej aplikacji, a następnie automatycznie opuszczą platformę. Ale nie dotyczy to każdej aplikacji. W szczególności w przypadku aplikacji bankowych zawsze się wylogowuj i dopiero po wyświetleniu ekranu wylogowania zamknij aplikację. Jeśli tego nie zrobisz, aplikacja bankowa może pozostać zalogowana przez krótki czas, co może narazić Cię na ryzyko, jeśli Twoje urządzenie zostanie przejęte lub wpadnie w niepowołane ręce.

3. Korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi do logowania się do aplikacji bankowości mobilnej, szczególnie w czasie wakacji

Jeśli podróżujesz za granicę i korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, aby pozostać w kontakcie, nigdy nie loguj się do aplikacji bankowości mobilnej. Dotyczy to również hotelowych połączeń WiFi. Publiczne sieci Wi-Fi są ryzykowne, ponieważ hakerzy wykorzystują je jako plac zabaw do atakowania ofiar. Jeśli jesteś zmuszony korzystać z publicznego połączenia Wi-Fi, zawsze korzystaj z aplikacji VPN w celu ochrony. Idealnie byłoby, gdybyś zawsze korzystał z mobilnej transmisji danych lub zaufanej domowej sieci Wi-Fi, aby łączyć się z aplikacjami bankowości mobilnej.

4. Nie odinstalowuj aplikacji bankowych przed oddaniem smartfona nieznajomym

Jeśli musisz przekazać komuś swój smartfon, zawsze przed wykonaniem tej czynności odinstaluj aplikacje bankowości mobilnej. Oczywiście ponowna instalacja i aktywacja banku mobilnego może wydawać się żmudnym procesem, ale zapewni Ci bezpieczeństwo. Jeśli chcesz naprawić swój smartfon, odinstaluj wszystkie ważne aplikacje, w tym aplikacje bankowe, przed naciśnięciem przycisku przywracania ustawień fabrycznych.

5. Używaj tego samego kodu PIN/hasła we wszystkich aplikacjach, łącznie z ekranem blokady

Jeśli używasz tego samego hasła/kodu PIN do ekranu blokady i wszystkich aplikacji na swoim smartfonie, w tym aplikacji bankowości mobilnej, powinieneś zaprzestać tego. Jeśli jedno hasło odblokowuje każdą aplikację i smartfon, po prostu ułatwiasz hakerom. Zdecydowanie zaleca się zwrócenie uwagi na ochronę aplikacji bankowości mobilnej za pomocą unikalnych haseł. Należy także okresowo zmieniać te hasła.

Oprócz tych 5 wytycznych, w zaleceniu banku HDFC Bank, oprócz innych ogólnych porad, ostrzegł także użytkowników, aby nie udostępniali nikomu numerów PIN ani haseł oraz nie pobierali plików APK z e-maili lub WhatsApp.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here