Stokes przeszedł operację kolana w listopadzie ubiegłego roku i od tego czasu rzucił zaledwie pięć overów.

Czy kondycja naprawdę jest powodem wycofania się Bena Stokesa z sezonu Pucharu Świata T20 2024? Wszechstronny zawodnik, który niedawno wziął udział w pięciomeczowej serii testowej w Indiach, nawet rzucił kilka overów, mimo że odradzano mu to. Skoro więc mógł to zrobić w marcu, dlaczego nie może tego zrobić w czerwcu?

Czynnikiem, o którym Stokes nie wspomniał w swoim oświadczeniu, było zmęczenie (fizyczne i psychiczne). Kapitan języka angielskiego przebywał w Indiach na Pucharze Świata ODI w 2023 r., następnie przeszedł operację kolana, a następnie w tym roku ponownie wrócił do Indii na prawie dwa miesiące.

Gotowy na białych

Durham przekazał aktualne informacje na temat Stokes w związku z trwającymi mistrzostwami hrabstwa. Co zaskakujące, zdjęcie przedstawiało wszechstronną grę w kręgle. Trzeba pomyśleć: jeśli Stokes jest gotowy rzucać długie czary białymi, dlaczego nie jest gotowy, aby zrobić to dla Anglii w Pucharze Świata T20?

„Miejmy nadzieję, że rezygnacja z IPL i Pucharu Świata będzie poświęceniem, które pozwoli mi być wszechstronnym zawodnikiem, jakim chcę być w dającej się przewidzieć przyszłości” Ben Stokes powiedział na początku tego miesiąca.

Można zrozumieć chęć powrotu do pełnej sprawności, ale czy Anglia naprawdę potrzebuje jego gry w kręgle? Jego uderzenia wielokrotnie ratowały drużynę, w tym trzy największe zwycięstwa w ciągu ostatnich pięciu lat. Opuszczenie IPL jest mniej więcej zrozumiałe, ale pozostawienie swojej drużyny narodowej w zawieszeniu podczas obrony tytułu jest bardziej kłopotliwe.

Najnowsze historie internetowe

Wybór redaktora

Marzy o: Mayank Yadav prawdopodobnie wystąpi w Pucharze Świata T20, „selekcjonerzy trzymają rękę na pulsie”


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here