Dyrektor generalny Arizona Coyotes, Bill Armstrong, powiedział w piątek zespołowi, że przeprowadzka jest prawdopodobna, co potwierdziło wiele źródeł zbliżonych do sytuacji. Sportowiec.

Armstrong osobiście spotkał się z drużyną Coyotes przed piątkowym meczem z Oilers w Edmonton, aby porozmawiać z graczami potrzebującymi odpowiedzi po tym, jak w zeszłym tygodniu nasiliły się spekulacje na temat przeprowadzki do Salt Lake City. Armstrong poleciał z Minnesoty do Alberty, aby spotkać się z drużyną po czwartkowym półfinale Krainy Lodu Czwórki.

Wszystko wskazuje na to, że własność Coyotes będzie miała miejsce, chociaż obecnie jeszcze się to nie dokonało – podają źródła. Właściciel zespołu Alex Meruelo nadal ma nadzieję, że uda się zbudować arenę w Arizonie, aby przywrócić drużynę do dawnego stanu po przeprowadzce, jak podają źródła, choć stanie się to dopiero za około pięć lat.

Craig Morgan z PHNX Sports jako pierwszy poinformował o przemówieniu Armstronga do zespołu.

W zeszłym tygodniu liga NHL przygotowywała się do potencjalnego przeniesienia franczyzy do Salt Lake City na sezon 2024–25 i w środę poinformowała swoją radę nadzorczą o sytuacji w notatce zawierającej raport o statusie, podało wiele źródeł, które przeczytały tę notatkę. Następnie.

W raporcie na temat stanu, według tych źródeł, wskazano, że sytuacja ma wiele ruchomych elementów i podkreślono, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Wiele źródeł ligowych przestrzegło przed traktowaniem przeniesienia do Utah jako zakończonej umowy, potwierdzając jednocześnie, że takie dyskusje toczą się. Jedno ze źródeł podkreśla, że ​​należy podjąć pracę, ale twierdzi, że sytuacja może szybko się nasilić.

Ta historia będzie aktualizowana.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Andy Devlin / NHLI za pośrednictwem Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here