Samsung może rozszerzyć swój natywny pakiet funkcji sztucznej inteligencji (AI) dla swoich smartfonów, Galaxy AI, na większą liczbę urządzeń. W środę południowokoreański gigant technologiczny ogłosił nową aktualizację Galaxy AI, która dodała obsługę nowych języków i dialektów. W tym samym poście firma zasugerowała, że ​​pakiet funkcji może wkrótce zostać wprowadzony na większą liczbę urządzeń. Doprowadziło to do spekulacji, czy funkcje te można przenieść na starsze urządzenia, takie jak seria Galaxy S22.

Ten potencjalny zwiastun firmy był pierwszy cętkowany przez 9to5Google. Pod koniec ogłoszenia post w związku ze zwiększeniem liczby języków obsługiwanych przez Galaxy AI, firma wymieniła także urządzenia, które obecnie obsługują funkcje AI. W poście napisano: „Nowo obsługiwane języki i dialekty Galaxy AI będą dostępne do pobrania jako pakiet językowy z aplikacji Ustawienia na wszystkich urządzeniach obsługujących Galaxy AI. Obejmuje to serie Galaxy S24, Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Flip5 i Galaxy Tab S9, a więcej już wkrótce.”

Powodem do spekulacji są cztery ostatnie słowa akapitu. Jak dotąd panowało zamieszanie co do tego, czy firma będzie wspierać funkcje AI urządzeń starszych niż seria Galaxy S23, biorąc pod uwagę, że niektóre funkcje były oferowane na urządzeniu, co wymagało wydajnego sprzętu do przetwarzania. W zeszłym miesiącu raport ujawnił, że TM Roh, prezes oddziału mobilnego firmy Samsung, powiedział na zgromadzeniu akcjonariuszy w Seulu: „Inwestujemy zasoby i wysiłki. Stopniowo przygotowujemy plany obsługi pełnoprawnego doświadczenia Galaxy AI [in the S22 series and older Samsung devices].”

Jednak w innych raportach podkreślono również, że udostępnienie tych funkcji na starszych urządzeniach może nie być możliwe ze względu na ograniczenia sprzętowe. Chociaż w poście nie wyjaśniono, czy chodziło o nowsze smartfony Galaxy ze średniej półki i linię Galaxy Books, czy też starsze urządzenia. Jednym z sugerowanych sposobów obsługi starszych urządzeń jest umieszczenie wszystkich funkcji na serwerze, tak aby urządzenie nie musiało przejmować się zarządzaniem przetwarzaniem. Inną metodą może być optymalizacja tych funkcji dla starszych urządzeń. Jeśli tak się stanie, użytkownicy mogą nie być w stanie w pełni korzystać z tej funkcji, ale nadal będą mogli z niej korzystać w jakiejś formie.

W najlepszym interesie Samsunga leży także dodanie możliwości Galaxy AI do szerszej gamy urządzeń. W momencie wprowadzenia tej funkcji wraz z serią Galaxy S24 firma podała, że ​​z funkcji tych będzie można korzystać bezpłatnie do końca 2025 r., po czym może zostać naliczona opłata subskrypcyjna. Jeśli pakiet funkcji dotrze do większej liczby użytkowników, producent smartfonów będzie w stanie uzyskać większe przychody dzięki tej usłudze.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here