Kluczowe dania na wynos

  • Według doniesień Microsoft testuje przenośne komputery do gier, używając systemu operacyjnego Windows.
  • Korzystanie z systemu Windows mogłoby dać firmie Microsoft przewagę w tworzeniu najlepszej technologii na urządzenia przenośne.
  • Microsoft może wejść na rynek lub nie, w zależności od wykonalności opracowania prototypu.

Jeśli śledzisz stan handheldów do gier PC, na pewno wiesz o fali modeli wypuszczanych na rynek w ostatnich miesiącach. Firmy ciężko pracowały, aby stworzyć kolejnego najlepszego konkurenta dla Steam Deck, a wszystkie te działania przyciągnęły uwagę największych firm technologicznych na świecie. Wiedzieliśmy już wcześniej, że dyrektor generalny Microsoftu, Phil Spencer, uważnie obserwował rynek po tym, jak podał informację o rozważaniu przez giganta z Redmond urządzenia przenośnego Xbox. Teraz informator Microsoftu stwierdził, że firma ciężko pracuje nad stworzeniem prototypu.

Źródło

Recenzja Ayaneo Slide: Najlepszy kompaktowy komputer przenośny do gier PC

Ayaneo Slide to jeden z najlepszych przenośnych urządzeń do gier i najlepszy kompaktowy przenośny komputer do gier na rynku.

Znawca Microsoftu twierdzi, że firma testuje urządzenia przenośne

Jak donosi Neowinaznawca Microsoftu wspomniał, że firma próbuje swoich sił w handheldach do gier PC. To ważna wiadomość, ponieważ inne firmy próbowały używać produktów Microsoftu do zasilania swoich urządzeń z różnymi rezultatami. Na przykład w naszej recenzji Asusa ROG Ally zauważyliśmy, że fakt, że działa on pod systemem Windows, sprawia, że ​​trudno polecić go innym.

Jeśli Microsoft wejdzie w grę na urządzenia przenośne, będzie miał tę zaletę, że dokładnie będzie wiedział, jak działa system Windows i wyprodukuje urządzenie, które będzie wykorzystywało system operacyjny w najlepszy możliwy sposób. Jednakże firma miałaby wówczas dokonać wyboru; może albo zachować swoje tajemnice i zyskać przewagę nad innymi urządzeniami z systemem Windows, albo podzielić się swoimi odkryciami, aby zachęcić więcej firm do przyjęcia systemu Windows jako preferowanego systemu operacyjnego.

Tak czy inaczej, nadal istnieje ryzyko, że Microsoft w ogóle nie trafi na rynek. Prototypowanie polega na tym, że firma sprawdza, czy wytworzenie produktu jest wykonalne, a jeśli gigant z Redmond zostanie o tym negatywnie poinformowany, może go całkowicie wyrzucić. Biorąc jednak pod uwagę popularność przenośnych urządzeń do gier na PC oraz ofertę Microsoftu Xbox Game Pass, która idealnie pasuje do urządzenia przenośnego, istnieje duża szansa, że ​​przynajmniej spróbują.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here