Andre Lima zarobił premię w wysokości 50 000 dolarów za wygranie sobotniej walki w UFC, ale nie było to w drodze przez nokaut, poddanie czy decyzję sędziów. Raczej Lima został ugryziony przez swojego przeciwnika, Igora Severino i wygrał przez dyskwalifikację.

Lima uczciła niezwykłe zwycięstwo, zginając ramię ze śladem ugryzienia, a następnie udała się do lokalnego studia tatuażu i trwale upamiętniła rzadką premię za zwycięstwo.

Premie są przyznawane na niemal każdym wydarzeniu UFC w kategoriach takich jak Walka wieczoru i Występ wieczoru – przyznawane najbardziej błyskotliwym nokautom lub poddaniom wieczoru – ale Bite of the Night wydaje się być pierwszym w historii.

Severino, który debiutował w UFC, został nie tylko zdyskwalifikowany, ale później zwolniony z organizacji zawodowej za swój wybryk. 20-letni Brazylijczyk zatopił zęby w Limie już po 3 minutach drugiej rundy.

Po tym, jak Lima szarpnął się i pokazał sędziemu Chrisowi Tognoniemu ramię, do oktagonu wezwany został lekarz Komisji Lekkoatletycznej stanu Nevada, aby zbadał ramię Limy. Kiedy zauważono ślad ugryzienia, walkę przerwano.

Prezydent UFC Dana White powiedział reporterowi MMA Kevinowi Iole w SMS-ie, że tnie Severino.

„To było dwóch wschodzących, niepokonanych zawodników” – powiedział White Iole. Jeśli poczujesz się sfrustrowany i chcesz wycofać się z walki, możesz to zrobić na wiele sposobów, ale najgorsze, co możesz zrobić, to ugryźć przeciwnika. Teraz zostałeś odcięty i straciłeś największą szansę w swoim życiu. Nie wspominając o tym, że będzie miał poważne problemy z NSAC.

White początkowo dał Limie premię w wysokości 25 000 dolarów za niezwykłe zwycięstwo, a następnie podwoił tę premię do 50 000 dolarów, gdy zawodnik wyszedł zrobić sobie tatuaż.

Oprócz wytatuowania znaku ugryzienia Lima kazała wytatuować wokół śladów zębów słowa „Mam f—- bit bonus”.

(Zdjęcie: Chris Unger / Zuffa LLC za pośrednictwem Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here