Bautista odpowiada Razgatlioglu spektakularnym zwycięstwem w Montmeló

LDała nam runda Katalonii Mistrzostw Świata Superbike trzy niezapomniane wyścigi. W pierwszym zwyciężył Toprak Razgatlioglupo zapierającym dech w piersiach zakończeniu, w którym Turek powalił Nicolo Bulega gdy Włoch widział już siebie na najwyższej puli podium. w Wyścig Superpole Jeszcze więcej emocji było po brutalnym zakończeniu Alvaro Bautista W ostatnim zakręcie przeszedł z pierwszego na trzeci. Ten od BMW uderzył go ciosem topora w najczystszym stylu Valentino rossi (pamiętajcie, jak Doktor wyprzedził Jorge Lorenzo w 2009 roku). A na dodatek Talaverano był Andrea Iannone.

WSBK

A teraz w ostatnim daniu wykwintnego menu serwowanego na torze Circuit de Barcelona-Catalunya czeka nas kolejny ekscytujący test. Bautista spisał się bardzo dobrzeale odkrył, że jego sąsiad z garażu chciał zrekompensować swoje sfrustrowane zwycięstwa ostatnim tchnieniem.

Tymczasem Toprak za kierownicą swojego BMW M 1000 RR poświęcił się temu, aby nie tracić pochylenia opony. Duet Ducati za wszelką cenę chciał przełamać hegemonię osmańską na katalońskiej trasie i dlatego poświęcili się dawaniu wszystkiego. Na czwartej pozycji znalazł się Iannone, który bardzo dobrze rozpoczął rywalizację motocykli pochodzących z produkcji.

Iannone całuje asfalt

Na 11 okrążeń przed końcem, na czele którego stanął zawodnik z regionu Kastylia-La Mancha, drugi długi wyścig weekendu był kwestią trzech. „1” dominowało, za nim Bulega i Razgatlioglu nalegający na walkę o podpisanie wspaniałej trójki w Montmel. Iannone miał już prawie niemożliwe wejście na podium, chyba że zawiódł jeden z poprzedzających go trójzębów. Co więcej, dwie tury później, Vasto leciał na ziemię i nie zamierzał już nawet zgarniać punktów w imię swoich aspiracji bycia mistrzem WSBK 2024.

Al finał, Bautista skupił się na mistrzowskim zarządzaniu oponami. Wygrał jak wielki (dwu) mistrz, którym jest. Jego odpowiedź była zdecydowana. Minęło sporo czasu, ale oto jest. Bulega i Toprak stanęli na podium spektakularnego Ronda de Catalunya, który może być punktem zwrotnym dla Talaverano.

Na ten moment Bautista prowadzi już w klasyfikacji generalnej (jest drugi, ze stratą 12 punktów do Bulega), a z drugiej strony włożył do kieszeni jego 60. zwycięstwo (i 93. podium) w WSBK. Wymagało to sześciu testów, ale teraz jest z powrotem na nogach. W 2024 roku nie wygrał jeszcze, ale teraz może nabrać rozpędu…

Zwycięstwo Iglesiasa w WorldSSP300

W Supersport 300, mam Iglesiasa zwyciężył w Wyścigu 2. Ponadto Julio Garcia stanął na pierwszym podium Kove.