Zapasy w Penn State znów to zrobiły. Cael Sanderson i Nittany Lions zapewnili sobie w ramach programu 11. mistrzostwo NCAA od czasu zatrudnienia Sandersona w 2009 r. i 12. w sumie mistrzostwo Penn State NCAA. Pierwszy tytuł programu przypadł na rok 1953, a pod rządami Sandersona jako trenera Penn State stało się jedną z czołowych dynastii w sporcie.

Drużyna Nittany Lions, zwycięzcy mistrzostw Big Ten i korony Big Ten w sezonie zasadniczym, weszli do T Mobile Center w Kansas City jako główni faworyci i zapewnili sobie trzeci z rzędu tytuł drużynowy, a podczas gdy trzydniowe wydarzenie zakończy się w sobotni wieczór, PSU wyprzedził już konkurencję i matematycznie nie da się go złapać.

GŁĘBIEJ

„Najlepszy pokój na świecie”: Jak Cael Sanderson rekrutuje dynastię zapaśniczą z Penn State

Penn State wysłało do NCAA 10 zapaśników – po jednym w każdej kategorii wagowej – a sześciu z nich będzie walczyć o indywidualne tytuły NCAA w sobotę o 19:00 w ESPN. W żadnym programie nie było nigdy więcej niż pięciu indywidualnych mistrzów NCAA, co jest własnością Penn State. PSU będzie miało ośmiu laureatów z całej Ameryki, a to wyróżnienie zapewnili student pierwszego roku Tyler Kasak (149) i starszy Bernie Truax (184). Mecze rundy medalowej odbywają się w sobotę o 11:00 ET na kanałach ESPNU i ESPN+.

Wśród finalistów NCAA są seniorzy Carter Starocci (174 funty) i Aaron Brooks (197 funtów), którzy obaj chcą zostać czterokrotnymi indywidualnymi mistrzami NCAA. Takiego wyczynu dokonało tylko pięciu zawodników. Ich trener jest oczywiście jednym z nich.

Starocci, który wszedł do rozgrywek NCAA z dziewiątym miejscem z powodu kontuzji lekarskiej w Big Tens, przedarł się przez drabinkę nosząc masywną ortezę na prawej nodze. Pod koniec lutego Starocci doznał kontuzji kolana i do czwartku pauzował z zawodów. W piątek wysłał dwóch mistrzów NCAA, pokonując Mekhi Lewisa z Virginia Tech – czołowego rozstawionego – i Shane’a Griffitha z Michigan.

„Jestem mistrzem NCAA. To jest moja waga. To jest mój wspornik. Kiedy jesteś najlepszy, nie ma to znaczenia – dziewiąte rozstawienie, dwa rozstawienia, siódme rozstawienie, brak rozstawienia – to nie ma znaczenia” – powiedział Starocci w wywiadzie po meczu. „Kiedy jesteś mistrzem, musisz szukać i niszczyć”.

Wśród sobotnich rywali o korony indywidualne:

  • 141 funtów: nr 2 Beau Bartlett kontra nr 1 Jesse Mendez (stan Ohio)
  • 157: Levi Haines nr 1 kontra Jacori Teemer nr 2 (stan Arizona)
  • 165 funtów: nr 2 Mitchell Mesenbrink kontra nr 4 David Carr (stan Iowa)
  • 174: nr 9 Starocci kontra nr 6 Rocco Welsh (stan Ohio)
  • 197: Brooks nr 1 kontra Trent Hidlay nr 2 (stan Karolina Północna)
  • HWT: Greg Kerkvliet nr 1 kontra Lucas Davison nr 10 (Michigan)

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Nick Tre. Smith / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here