Zach Hyman z Oilers strzela swojego 50. gola w sezonie w przegranej z Senators

Przed weekendem wydawało się, że to tylko kwestia czasu, zanim skrzydłowy Edmonton Oilers, Zach Hyman, strzeli swojego 50. gola – i stało się to w niedzielę w Ottawie.

Po strzeleniu 49. gola w trzeciej kwarcie po porażce w Toronto – swojej byłej drużynie – w sobotę Hyman przekroczył granicę półwiecza w prawdopodobnie najbardziej odpowiedni z możliwych sposobów.

Gdy Oilers grali w przewadze w drugiej kwarcie, Hyman ustawił się z boku siatki – tuż na prawo od bramkarza Senators Joonasa Korpisalo – zaraz po wygranej przez Oilers wznowieniu. Krążek wrócił do obrońcy Evana Boucharda, który na prawym skrzydle umieścił kapitana Connora McDavida. McDavid szybko podał do Hymana, aby mógł go wykorzystać – był to jego czwarty gol w ostatnich trzech meczach.

W ten sposób Hyman po raz pierwszy w swojej karierze w NHL zdobył 50 goli. Była to 91. asysta McDavida w sezonie, który zbliża się do liczby 100 pomocników.

„To dobrze, że Connor znalazł mnie z tyłu” – powiedział Hyman gospodarzowi Sportsnet Gene Principe podczas drugiej przerwy. „Często prowadzimy tę grę. Myślałem, że to będzie on i zaliczy asystę.

Leon Draisaitl jako pierwszy objął Hymana, który uniósł ręce w geście radości po zdobyciu gola. Draisaitl uściskał go, a za nim Ryan Nugent-Hopkins i Bouchard, a McDavid poszedł po historyczny krążek.

Połączenie wieku Hymana (31 l.), miejsca w drafcie (123. miejsce w piątej rundzie w 2010 r.) i niewielkiej liczby bramek w przeszłości (jego rekord życiowy w liczbie bramek wyniósł 36 w zeszłym sezonie) czyni go jednym z najbardziej nieprawdopodobnych zdobywców 50 bramek w NHL historia.

GŁĘBIEJ

Dlaczego Zach Hyman z Oilers może być najbardziej nieprawdopodobnym strzelcem 50 goli w historii NHL?

Zanim podpisał siedmioletni kontrakt z Oilers o średniej rocznej wartości 5,5 miliona dolarów poza sezonem 2021, jego rekordowa liczba bramek w sezonie wyniosła 21 w Maple Leafs.

„Jeśli będziesz się tego trzymać i zawsze będziesz nastawiony pozytywnie, wszystko pójdzie po twojej myśli” – Hyman powiedział Principe. „Po prostu ciężko pracujcie i mam nadzieję, że będzie to dobra lekcja dla wszystkich dzieciaków, które nie są najlepsze, a po prostu ciężko pracują”.

Bramka Hymana zapewniła Oilers prowadzenie 3:1, ale przegrali 5:3 z Senators – co było ich drugą porażką w ciągu tylu nocy – i w sezonie ich bilans spadł do 42-23-4.

(Zdjęcie: Chris Tanouye / Freestyle Photography / Getty Images)