Kiedy w niedzielę Selection doszło do losowania, bitwa pod Barnes była potencjalnym, soczystym pojedynkiem. Dzięki wygodnym zwycięstwom w pierwszej rundzie zarówno Tennessee, jak i Teksasu, Rick Barnes będzie miał szansę zemścić się na swoim byłym pracodawcy. Barnes trenował drużynę Longhorns przez 17 sezonów, zanim został zwolniony w 2015 roku i objął stanowisko w Tennessee, gdzie przez ostatnie sześć sezonów prowadził drużynę Volunteers do turnieju NCAA.

Tennessee przystąpiło do turnieju z kilkoma pytaniami po przegranych kolejnych meczach na zakończenie sezonu, w tym 17-punktowej porażce z Mississippi State, ale szybko odrzucił wszelkie pomysły na kolejny cudowny bieg z Saint Peter’s wynikiem 83-49 wygrać w czwartek.

Z drugiej strony nie spodziewano się, że Teksas będzie miał krzywe wprowadzenie do Dance, ale utrzymał stan Colorado bezbramkowy przez ostatnie 6:50 pierwszej połowy i objął prowadzenie, którego nigdy nie oddał, wygrywając 56 -44.

Choć na pierwszych stronach gazet przed meczem będzie można usłyszeć głosy z ławki rezerwowych, na boisku obrona Tennessee jest równie zabójcza jak zawsze, czwarty rok z rzędu plasując się w pierwszej piątce skorygowanych ocen defensywy KemPom. I choć w poprzednich sezonach nie przełożyło się to na głębokie rundy, ofensywny arsenał Ochotników jest głębszy niż w poprzednich latach. Dalton Knecht, transfer z północnego Kolorado, zdobył w tym sezonie wyróżnienia w pierwszej drużynie All-American i w siedmiu meczach zdobył ponad 30 punktów. W pierwszej rundzie trafił 23, trafiając 8 z 15 celnych trafień.

Longhorns mogą pochwalić się także transferem o dużej mocy w postaci Maxa Abmasa. Abmasowi nie jest obce występowanie w wielkich marcowych meczach, ponieważ poprowadził Orala Robertsa do Sweet 16 w 2021 r. Abmas jest otoczony przez Dylana Disu, który wewnątrz i na zewnątrz stanowi zagrożenie, który w sezonie trafia 46,4% z dystansu za trzy punkty.


Co: Region Środkowo-Zachodni, druga runda

Czas zakończenia: 20:00 czasu wschodniego w sobotę

TELEWIZJA: CBS

Lokalizacja: Charlotte

Kursy na mecz Teksas vs. Tennessee

Kursy pochodzą z ZakładMGM i aktualizuj na żywo. Znaleźć najlepsze oferty biletów na StubHub aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę.

Wybór ekspertów

Projekcja modelu: Tennessee o 7, łącznie 145

Zobacz najlepsze zakłady futures Austina Mocka

Gracze do oglądania

Teksas

  • Dylan Disu, absolwent napastnika, pierwszy zespół All-Big 12
  • Max Abmas, strażnik absolwentów, drugi zespół All-Big 12

Tennessee

  • Dalton Knecht, starszy obrońca, Gracz Roku SEC, pierwszy zespół All-SEC
  • Zakai Zeigler, młodszy obrońca, defensywny zawodnik roku SEC, pierwsza drużyna All-SEC, drużyna defensywna All-SEC
  • Jonas Aidoo, młodszy napastnik, drugi zespół All-SEC, zespół defensywny All-SEC

Więcej relacji z turniejów koszykówki mężczyzn NCAA

(Zdjęcie Ricka Barnesa i Santiago Vescoviego: Eakin Howard / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here