Mam jedną naprawdę mocną prognozę dotyczącą draftu: gdy Cleveland Browns mają do pięciu wyborów – i tylko dwa w ciągu pierwszych dwóch dni – rozpoczną swój draft nie od dokonania selekcji z numerem 54, ale od zawarcia pewnego rodzaju wymiany… w dół, aby zdobyć więcej typów.

W ciągu dwóch poprzednich lat, odkąd dokonał transakcji z Deshaunem Watsonem, dyrektor generalny Browns, Andrew Berry, wyszedł z rundy drugiej i rozpoczął rundę trzecią. Więc nie do końca snuję szalone prognozy. Brownowie uznali, że w marcu najlepszą opcją w przypadku skrzydłowego będzie zamiana selekcji w piątej i szóstej rundzie na Jerry’ego Jeudy’ego, co pozostawiło im zaledwie pięć wyborów w kwietniowym drafcie. Zdobywcy pierwszej i czwartej rundy, których właścicielem jest w tym roku Houston, oznaczają koniec umowy z Watsonem.

Na chwilę obecną Browns wybierają się do draftu w 2024 roku z numerem 54 w drugiej turze, z numerem 85 w trzeciej, z numerem 156 w piątej, z numerem 206 w szóstej i z numerem 243 w siódmej. To nie jest tak, że siedmiu czy ośmiu debiutantów byłoby w kolejce do stworzenia zespołu, który jest w trybie wygranej, ale nadal można założyć, że Brownowie chcieliby dodać głębi, atletyzmu i przewagi do swojego składu. W dwóch ostatnich draftach dokonali dziewięciu wyborów pomiędzy numerem 68 w trzeciej rundzie a numerem 126 w czwartej.

GŁĘBIEJ

Jackson: Browns muszą wykorzystać sukces z poprzedniego sezonu i maksymalnie wykorzystać swoje okno

Berry zawsze woli mieć obie opcje i móc projektować przyszłość. Przy obecnym stanie składu osiągnął to drugie i z pewnością ma wyżej wymienione opcje. Mimo to byłoby zaskakujące, gdyby kilka pierwszych typów Brownsów nie miało na celu zwiększenia liczby podań lub szybkości podań, które w zeszłym roku były jednymi z najlepszych w NFL.

Cleveland prawdopodobnie w pewnym momencie także wybierze ofensywny atak, ponieważ Jedrick Wills Jr. będzie miał kontrakt tylko do 2024 roku, a Jack Conklin będzie wracał do zdrowia po drugim zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego. Linebacker zostanie prawdopodobnie poruszony trzeciego dnia, a później zajmiemy się tą sprawą głębiej.

Poniższa informacja w żadnym wypadku nie stanowi ostatecznej listy opcji ani przewidywań dotyczących tego, jak Browns mogą postrzegać tych graczy i traktować ich priorytetowo. To po prostu gra polegająca na łączeniu punktów w oparciu o dostrzegane potrzeby zespołu, nawyki z poprzednich poborów i znanych graczy z Senior Bowl i NFL Scouting Combine. Brownowie mają opcje. Mają też wielu starszych defensywnych liniowych, więc będą szukać młodszych zawodników.

Na razie jesteśmy na etapie uścisku dłoni i wirtualnego powitania, podczas którego poznajemy niektóre potencjalne cele zespołu w drafcie.

Smith był studentem pierwszego roku w All-American w 2021 r., ale w pierwszym meczu w 2022 r. doznał kontuzji kolana i opuścił cały sezon. W zeszłym sezonie rozegrał 12 meczów i część drużyn będzie liczyła na dalszą poprawę tego byłego pięciogwiazdkowego rekruta. Smith ma rzadkie rozmiary – 180 cm wzrostu i waży 306 funtów (306 funtów) i dobrze spisał się w części kombajnu przeznaczonej do testów lekkoatletycznych. Podczas swojej pracy w LSU przeszedł także zmiany w sztabie trenerskim. Dopóki jego raporty medyczne będą w porządku, będzie postrzegany jako perspektywiczny kandydat.

22 lata skończy dopiero w październiku. Najlepszy obrońca Browns, Dalvin Tomlinson, ma 30 lat. Na początku tego miesiąca zespół podpisał kontrakt z Quintonem Jeffersonem (31 w przyszłym tygodniu) i ponownie podpisał kontrakt z Shelby Harris (33 w sierpniu) i Maurice’em Hurstem, który w maju skończy 29 lat i wraca do zdrowia z naderwanego mięśnia piersiowego. Nawet jeśli debiutant Siaki Ika na rok 2023 będzie mógł zdobyć rolę, Browns wciąż mają szansę na zatrudnienie kolejnego młodego defensywnego liniowego.

Hall dorastał jako fan Brownsów i na początku kwietnia ma złożyć wizytę przed draftem w siedzibie zespołu. Przy idealnej wadze do gry wynoszącej około 290 funtów, Hall wcale nie jest mały. Jest jednak mniejszym defensywnym liniowym w stylu ataku, który wydaje się pasować do schematu stosowanego przez koordynatora obrony Jima Schwartza. Hall ma zaledwie 20 lat i przystępuje do draftu po trzech latach spędzonych w Ohio State, więc jest kolejnym kandydatem, po którym nie można oczekiwać, że zacznie grać na początku swojego debiutanckiego sezonu. Hall nie wziął udziału w rozgrywkach NFL ze względu na problemy ze ścięgnami podkolanowymi, ale zrobił wrażenie na Senior Bowl i w zeszłym tygodniu mógł wystartować w zawodach zawodowych w Ohio State.

Biorąc pod uwagę zaskakujące przedłużenie kontraktu z Jeudy i spodziewany rozwój Cedrica Tillmana w jego drugim sezonie, Browns niekoniecznie szukają natychmiastowej pomocy u skrzydłowego, a już na pewno nie są zmuszeni skorzystać z niej drugiego dnia draftu. Ale nadal mogą, nawet jeśli na początku drugiej rundy dojdzie do ataku skrzydłowych. Corley jest zbudowany podobnie do biegacza, ma 177 cm wzrostu i waży 215 funtów, a na studiach pokonywał duże odległości, sprawiając, że niedoszli atakujący spudłowali. Corley może odgrywać różne role w NFL, nawet potencjalnie jako trzeci defensywny obrońca. W przypadku przestępstwa, które wciąż próbuje znaleźć konkretną rolę dla łapaczy podań, mógłby wyznaczyć jedną.

głębiej

GŁĘBIEJ

Stan korpusu przyjmującego Brownsa po przedłużeniu Jerry’ego Jeudy’ego

Jest ogromny, waży 366 funtów. Jest wyraźnie inny, ale nie będzie dla każdego. The Raport skautingu NFL.com w Sweat czytamy, że „wymaga całej wioski, aby go wykorzenić i usunąć z drogi”. Zespół, który już lubi swoich szybkich zawodników, może postrzegać Sweata jako bramkarza. Czy rok po powołaniu największego gracza Senior Bowl (Dawanda Jonesa) Brownowie mogliby zrobić to ponownie?

Hall dorastał 10 minut od stadionu Cleveland Browns w Garfield Heights; Stover znajdował się nieco ponad godzinę drogi stąd, w Lexington. Wnosi na tę pozycję fizyczność i przez ostatnie dwa sezony w college’u udowodnił, że jest niezawodnym łapaczem podań. Nie jest największym (6 stóp i 4, 247 funtów) ani najszybszym (4,65 w biegu na 40 jardów) potencjalnym kandydatem, ale jeśli Brownowie będą chcieli dodać do niego niezawodnego drugiego rozgrywającego, który nie boi się wykonać brudnej roboty, wymaga tego pozycja, mogą dokonać tutaj wyboru, który wydaje się bezpieczny. Dzięki podpisom Nyheima Hinesa i D’Onta Foremana Brownowie mają szansę na powrót do formy weteranów. Wygląda na to, że po wypuszczeniu Harrisona Bryanta w ramach wolnej agencji mogliby dodać do draftu zarówno skrzydłowego, jak i rozgrywającego.

głębiej

GŁĘBIEJ

Tropiciel Browna z wolnej agencji: D’Onta Foreman podpisał kontrakt, aby dodać głębi zapleczu

Większość (ale nie wszystkie) prognoz przewiduje, że Robinson odejdzie pod koniec pierwszej rundy lub na początku drugiej, zanim Brownowie będą w stanie go pozyskać. Ale go widzieli – przy wzroście 180 cm i wadze 285 funtów trudno go przeoczyć. Robinson fizycznie jest trochę podobny do Za’Dariusa Smitha, co oznacza, że ​​jest dość rzadki i Cleveland powinno go dobrze znać. W zeszłym roku w czwartej rundzie wybrano jego kolegę z Missouri, Isaiaha McGuire’a.

Podobnie jak Robinson, Franklin jest ogólnie uważany za zawodnika, który znajdzie się w pierwszej pięćdziesiątce. Jednak w klasyfikacji NFL ważył tylko 176 funtów, więc jest przynajmniej pewna szansa, że ​​uda mu się dostać do środkowej połowy drugiej rundy. Dużym celem jest Franklin, który ma 180 cm wzrostu, w lutym skończył 21 lat i przez trzy sezony w Oregonie był niezwykle produktywny. W 2023 roku zdobył 14 przyłożeń.

Braswell, który grał przez dwa lata w Alabamie, w swoim ostatnim sezonie w college’u miał osiem worków i trzy wymuszone porażki. Ważąc 250 funtów, nie będzie defensywnym defensorem, w którym każdy atak będzie się opierał, ale jest na tyle silny fizycznie i wysportowany, że natychmiast przełamie rotację niektórych drużyn.

Booker to perspektywiczny rozwój, który może ostatecznie zostać zewnętrznym obrońcą z bilansem 3-4 lub może zostać wyznaczonym do wykonywania podań w drużynie atakującej jak Browns. Tak naprawdę rozegrał tylko jeden pełny sezon futbolu uniwersyteckiego i w ciągu trzech lat rozegrał łącznie zaledwie 505 snapów. Jednak Booker miał przełomowy sezon w 2023 roku w Kansas, co zostało zauważone przez oczy NFL. Mógłby dostać się do trzeciej rundy, w zależności od tego, jak zespoły postrzegają (i wybierają) bardziej doświadczonych zawodników w tegorocznej klasie.

(Zdjęcie Michaela Halla Jr.: Adam Cairns / Columbus Dispatch / USA Today)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here