Rząd stanu Lagos ogłosił, że Centrum Konserwacyjne Lekki zostanie ponownie otwarte 29 marca 2024 r., po zakończeniu prac konserwacyjnych.

Poinformowano o tym w niedzielnym oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej rządu.

Jak wynika z oświadczenia, specjalny doradca gubernatora ds. turystyki, sztuki i kultury Idris Aregbe potwierdził to w piątek podczas wizyty w ośrodku wraz z niektórymi urzędnikami ministerstwa.

Oświadczenie częściowo brzmiało: „Po zakończeniu szeroko zakrojonych rutynowych prac konserwacyjnych w Centrum Konserwacyjnym Lekki rząd stanu Lagos i kierownictwo centrum ogłosili, że Chodnik zostanie ponownie otwarty do użytku publicznego ze skutkiem od piątku 29 marca 2024 r. .

„Aregbe powiedział, że jest szczęśliwy, widząc, że wszystkie naprawy i renowacje obiektu, w tym chodnika, zostały zakończone i będą dostępne dla turystów podczas obchodów Wielkanocy.

„Specjalny Doradca podziękował mieszkańcom Lagosu i turystom z całego świata za cierpliwość podczas gruntownych prac konserwacyjnych prowadzonych w Ośrodku w Łękach.”

W oświadczeniu dyrektor generalny Centrum, prof. Mathew Onoja, również docenił rząd stanowy za interwencję po udostępnieniu wirusowego wideo, które po raz pierwszy pojawiło się w grudniu, a także za szybką reakcję i wysiłki mające na celu zapewnienie bezproblemowości napraw i renowacji.

e6421b52 4e25 4c74 9ad3 03de51037193

W styczniu PUNCH poinformował, że rząd stanowy nakazał zamknięcie ośrodka turystycznego w celu naprawy po tym, jak odwiedzający wrzucił do mediów społecznościowych wirusowy film, w którym ubolewa nad złym stanem kładki dla pieszych i niektórych innych obszarów.

Rząd stwierdził również, że szkody zostały naprawione jeszcze przed rozpowszechnieniem wirusowego wideo. Jednak ośrodek został zamknięty ze względu na dalszą rutynową konserwację.

Centrum Ochrony Lekki to rezerwat przyrody w Lagos i jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Nigerii. Może poszczycić się także najdłuższym w Afryce chodnikiem pod baldachimem.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here