Komisja wszczęła również czynności dochodzeniowe dotyczące nowej struktury opłat Apple

Bruksela:

W poniedziałek unijne organy regulacyjne ds. prawa antymonopolowego wszczęły pierwsze dochodzenia na podstawie ustawy o rynkach cyfrowych wobec Apple, Google i Meta Platform należących do Alphabet w związku z potencjalnymi naruszeniami przełomowych unijnych przepisów technologicznych.

„Komisja (europejska) podejrzewa, że ​​środki wprowadzone przez tych strażników nie zapewniają skutecznego wywiązania się z ich obowiązków wynikających z DMA” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor wykonawczy UE.

Unijny organ odpowiedzialny za egzekwowanie prawa konkurencji zbada zasady Alphabet dotyczące sterowania w Google Play i własnych preferencji w wyszukiwarce Google, zasady Apple dotyczące sterowania w App Store oraz ekran wyboru w „modelu płatności lub zgody” w przeglądarkach Safari i Meta.

Komisja wszczęła również czynności dochodzeniowe dotyczące nowej struktury opłat Apple na rzecz alternatywnych sklepów z aplikacjami oraz praktyk Amazona w zakresie rankingu na swoim rynku.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here