Stan Iowa może nie zapewnił sobie rozstawienia nr 1 w turnieju NCAA, na jakie liczył, ale z pewnością gra tak w ciągu ostatnich kilku tygodni. W sobotę przystępuje do meczu drugiej rundy przeciwko stanowi Waszyngton jako wielki faworyt.

Cyclones włączają do pojedynku jedną z najlepszych defensyw w kraju, zdobywając w sezonie zaledwie 61,4 punktu na mecz. To czwarta najniższa suma w kraju. W tym sezonie siedem razy utrzymywali przeciwników na poziomie poniżej 50 punktów, włączając w to zdecydowane zwycięstwo w meczu o mistrzostwo Big 12 z Houston (jedno z rozstawionych z numerem 1 w tym turnieju), gdzie Cougars zdobyli zaledwie 41 punktów. Cyclones z łatwością pokonali rozstawiony z numerem 15 stan South Dakota (82-65) w swoim pierwszym meczu w turnieju NCAA.

Oprócz duszącej i przytłaczającej obrony, Cyclones prowadzą także obrońca Keshon Gilbert, który zdobywa średnio 13,9 punktów na mecz. W meczu przeciwko stanowi Dakota Południowa zdobył 15 punktów w zaledwie 25 minut.

Washington State Cougars prowadzą Isaac Jones z 15,5 punktu na mecz i Myles Rice z 14,9 punktu na mecz. Jones zdobył 20 punktów w zwycięstwie Cougars od tyłu z Drake’em w meczu pierwszej rundy. Chociaż Cougars nie są tak dominujący w defensywie jak Iowa State, nadal ograniczają przeciwników do zaledwie 66,7 punktów na mecz w tym sezonie, co daje 44. miejsce w kraju.

To może być słaby mecz w defensywie.

Jedną z rzeczy, o których stan Waszyngton musi wiedzieć, jest to, jak dobry jest stan Iowa w zakresie generowania strat, a to obszar potencjalnie zmieniający losy meczu, w którym drużyna Cougars była czasami bezbronna w tym sezonie. Stan Iowa może być w stanie nakarmić tę słabość, jeśli stan Waszyngton zacznie niedbale grać piłką. Marża obrotów Cyclones wynosząca 6,8 jest drugim najlepszym w kraju (za Houston) w tym sezonie, podczas gdy marża Cougars wynosząca -0,3 zajmuje 221. miejsce. Stan Iowa jest na tym obszarze zabójczy i może uprzykrzyć życie drużynie, która nie chroni piłki.


Co: Region Wschód, druga runda

Czas zakończenia: 18:10 ET w sobotę

TELEWIZJA: TNT

Lokalizacja: Omaha, Nab.

Kursy na mecz między stanem Iowa a stanem Waszyngton

Kursy pochodzą z ZakładMGM i aktualizuj na żywo. Znaleźć najlepsze oferty biletów na StubHub aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę.

Wybór ekspertów

Projekcja modelu: stan Iowa o 5,5, łącznie 127

Gracze do oglądania

Stan Iowa

  • Tamin Lipsey, obrońca drugiego roku, pierwsza drużyna All-Big 12, drużyna defensywna All Big-12
  • Keshon Gilbert, młodszy strażnik, drugi zespół All-Big 12

stan Waszyngton

  • Myles Rice, pierwszoroczny obrońca w czerwonej koszuli, Pac-12 Freshman of the Year, pierwszy zespół All-Pac 12
  • Isaac Jones, absolwent napastnika, pierwszy skład All-Pac 12

Więcej relacji z turniejów koszykówki mężczyzn NCAA

(Zdjęcie Keshona Gilberta: Jamie Squire / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here