Rozstawienie z miejsca 12 na 5 cieszyło się popularnością przez lata, ponieważ zdarzyło się to 53 razy od powiększenia pola w 1985 r. Jednak w regionie środkowo-zachodnim w 2024 r. Gonzaga zdusił wszelki promyk nadziei na 54 miejsca, ponieważ odniósł 21-punktowe zwycięstwo nad McNeese. Teraz Bulldogs zmierzą się z rozstawionym z numerem 4 w Kansas i są niewielkimi faworytami.

Według KenPoma Gonzaga trafiał z gry ze skutecznością 51,7% w meczu przeciwko McNeese, co nie było zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że pod względem skuteczności w ataku zajmowali dziewiąte miejsce. Nieco zaskoczeniem było to, że Gonzaga, niezbyt znany jako moloch w defensywie, utrzymywał McNeese na poziomie 33,3% z gry i 22,7% z rzutu za trzy punkty. McNeese zajął 338. miejsce pod względem napiętego harmonogramu, więc wzrost rywalizacji ich przerósł. Podobnie było z rozmiarem Gonzagi, gdy Bulldogs zebrali 12 kolejnych zbiórek i zdobyli osiem punktów więcej w bramce.

Kansas ma rozmiary i atletykę, które powodują problemy Gonzagi. Hunter Dickinson, mierzący 2 metry wzrostu i 260 funtów, był za dużo dla Samforda, kończąc mecz z 19 punktami, 20 zbiórkami, pięcioma asystami, przechwytem i czterema blokami. Zespół Kansas trafiał ze skutecznością 60,3 procent z gry, a 54 z 93 punktów zdobyło po koszu. KJ Adams Jr. trafił 10 z 13 z gry i zebrał cztery zbiórki, a Johnny Furphy zebrał osiem zbiórek i zdobył 16 punktów.

Kansas awansowało w czwartek bez swojego najlepszego zawodnika, Kevina McCullara Jr. W tym sezonie notował średnio 18,3 punktu, 6,0 zbiórek, 4,1 asyst i 1,5 przechwytów. Był nie tylko najlepszym ofensywnym zawodnikiem drużyny, ale także jej czołowym skrzydłowym. To, jak daleko Jayhawks mogą awansować bez niego, pozostaje głównym znakiem zapytania.

Sobotni pojedynek pomiędzy Kansas i Gonzagą jest interesujący, ponieważ obie drużyny są nastawione na grę wewnętrzną. Według Barta Torvika Kansas zajmuje 335. miejsce ze współczynnikiem 3 punktów, a Gonzaga – 308. Ben Gregg z Gonzagi ma 180 cm wzrostu i waży 230 funtów, a Graham Ike ma 180 cm wzrostu i waży 240 funtów. Czy poradzą sobie z Dickinsonem?

Słabością, którą Samford ujawnił w meczu z Kansas, było to, że presja mogła zmusić ich do szybkiego odwracania piłki. W czwartek Kansas zanotowało 18 strat. Na szczęście dla Jayhawks Gonzaga zajmuje 231. miejsce pod względem wymuszania strat.


Co: Region Środkowo-Zachodni, druga runda

Czas zakończenia: 15:15 czasu wschodniego w sobotę

TELEWIZJA: CBS

Lokalizacja: Miasto Salt Lake

Kursy Kansas vs. Gonzaga

Kursy pochodzą z ZakładMGM i aktualizuj na żywo. Znaleźć najlepsze oferty biletów na StubHub aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę.

Wybór ekspertów

Rzut modelu: Gonzaga o 4 punkty, łącznie 153

Zobacz najlepsze zakłady futures Austina Mocka

Gracze do oglądania

Kansas

  • Hunter Dickinson, środkowy seniorów, pierwszy zespół All-Big 12
  • Dajuan Harris, starszy obrońca, zespół defensywny All-Big 12

Gonzagę

  • Graham Ike, młodszy napastnik, pierwszy zespół All-WCC
  • Ryan Nembhard, młodszy obrońca, pierwszy zespół All-WCC
  • Anton Watson, absolwent napastnika, pierwszy zespół All-WCC
  • Nolan Hickman, młodszy strażnik, drugi zespół All-WCC

Więcej relacji z turniejów koszykówki mężczyzn NCAA

(Zdjęcie Antona Watsona: Christian Petersen / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here