Podejrzani o terroryzm około północy w sobotę 23 marca zaatakowali bazę wojskową w mieście Gujba na obszarze samorządu lokalnego Gujba w stanie Yobe, zabijając żołnierza.

Rzecznik Dowództwa Policji Stanowej w Yobe, DSP Dungus Abdulkarim, który potwierdził niedzielny atak dla The PUNCH, powiedział, że podejrzani o terroryzm podpalili także wojskowy pojazd patrolowy.

„Jedyne, co mogę ci teraz potwierdzić, to atak. Żołnierz został zabity, a żołnierze i CJTF zaatakowali podejrzanych terrorystów” – powiedział.

Wiarygodne źródła lokalne podały dziennikowi The PUNCH, że podejrzani powstańcy, którzy wtargnęli do miasta o północy, strzelając na oślep, a następnie atakując bazę wojskową, zostali później odparci przez wojska, które wygnały ich do okolicznych buszu.

Mieszkaniec Gujby, Modu Bahna, opowiadając o swoim doświadczeniu, powiedział: „Oni (podejrzani o terrorystów) wtargnęli do miasta kilka minut po północy, strzelając sporadycznie, a większość z nas deptała po piętach w okoliczne krzaki, ratując życie”.

„Napastnicy nie zabili żadnych cywilów ani nie zrabowali sklepów z żywnością ani innymi niezbędnymi towarami” – podało inne źródło, Dala Bukar, dodając: „Zaatakowali jedynie dwa pojazdy patrolowe w bazie wojskowej, gdzie zginął żołnierz”.

To niedawne zabójstwo milionera ma miejsce po tym, jak 15 żołnierzy zginęło podczas starć społecznych w stanie Delta.

Personel składa się z dwóch majorów, jednego kapitana i 12 żołnierzy.

Mówi się, że zginęli, odpowiadając na wezwanie pomocy podczas starcia między społecznościami Okuama i Okoloba w tym stanie.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here