Hiszpański judoka Nikoloza Szerasadiszwilego zdobyła złoty medal w kategorii -100 kg. Wielkiego Szlema rozgrywanego w gruzińskim Tbilisi po pokonaniu Kanadyjczyka w walce o tytuł Cienisty Elnahas.

Sherazadishvili, numer 13 na świecie i czwarty faworyt, rozpoczął od wygranej w swojej pierwszej walce z Rosjaninem Igor Dołganow a później pozbył się niemieckiego Jerzego Udsilauriego i Uzbekistanu Ernazara Sarsenbajewa w ostatniej fazie bezpośredniej rywalizacji przed dotarciem do półfinału.

Jego rywalem w przedostatniej walce był miejscowy Micheil Japaridzektóry sprawił niespodziankę, eliminując rozstawionego z numerem 1, Kanadyjczyka Kyle’a Reyesa. Gdy ten pojedynek zostanie pomyślnie rozstrzygnięty Zdobył złoto, pokonując Elnahasa, numer 7 na świecie i drugi faworyt, przez ippon.

To piąty złoty medal Sherazadishvili w Wielkim Szlemie i pierwszy od Paryża 2020; i drugi w sezonie w tych wydarzeniach po srebrze zdobytym w samej stolicy Francji. W sumie w swojej karierze zgromadził 13 metali.

Co więcej – dodaje pięć kolejnych medali w Grand Prixw tym srebro w tym roku w Odivelas (Portugalia).

Na początku 2022 roku Shera zmieniła wagę z -90 na -100 kilogramów. W pierwszej kategorii był dwukrotnym mistrzem świata i w którym brał udział w Igrzyskach w Tokio.

W nowej nie udało mu się do tej pory stanąć na podium w turnieju Wielkiego Szlema, co jest jednoznacznym sygnałem, że przybywa na igrzyska w świetnym momencie.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here