Studenci Ekiti Poly i pracownicy protestują przeciwko złej drodze

Wściekli pracownicy i studenci Federalnej Politechniki Ado Ekiti protestowali w poniedziałek przeciwko złemu stanowi drogi Ado-Ikere prowadzącej do ich szkoły.

Protestujący zabarykadowali drogę na ponad pięć godzin, uniemożliwiając w ten sposób ruch na zawsze ruchliwej autostradzie prowadzącej również do Uniwersytetu Afe Babalola, który łączy stan między innymi z Ondo, Kogi i Abudżą.

Protestujący oświadczyli, że celem protestu, który ich zdaniem będzie trwał przez kilka dni w tygodniu, jest zwrócenie uwagi Rządu Federalnego i innych właściwych władz na stan drogi federalnej.

Student, który chciał zabrać głos pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział: „To jedyna droga, która prowadzi do naszego kampusu. Trudno jest codziennie dostać się do szkoły lub wrócić do domu po wykładach, ponieważ wielu z nas przebywa poza kampusem. Stan dróg stwarza zagrożenie dla naszego życia. Jest przyczyną wypadków i ofiar śmiertelnych.”

Inny protestujący student powiedział, że radzi sobie z sytuacją, spodziewając się, że wkrótce się ona zmieni, aż do kilku dni temu, gdy dziesiątki rodziców i nowo przyjętych studentów politechniki musiały pokonywać około 15 km drogi z powrotem do miasta z powodu brak pojazdów do ich przewiezienia ze względu na stan drogi.

PUNCH Online podaje, że ze względu na stan drogi wielu właścicieli pojazdów ubolewa nad wpływem, jaki ma to na ich pojazdy i samopoczucie, podczas gdy operatorzy komercyjni wielokrotnie odmawiają obsługi tej trasy lub pobierania wysokich opłat.

Przewodniczący Stowarzyszenia Seniorów Politechniki Nigerii, pan Sunday Akomolafe; Przewodniczący Związku Kadry Akademickiej Politechniki ASUP, Pan Adebayo Daramola; oraz przewodniczący Związku Pracowników NieAkademickich Adebayo Abubakar, który nakłonił swoich członków do udziału w proteście, powiedział, że ma to na celu zwrócenie uwagi rządu na trudną sytuację użytkowników dróg.

Akomolafe powiedział: „Rząd federalny powinien pilnie naprawić tę drogę. Nasi pracownicy kilkakrotnie pomagali z dochodów osobistych w naprawie niektórych odcinków drogi, ale jej stan jest nie do naprawienia, wymaga całkowitej przebudowy. ”

W zeszłym tygodniu kanclerz ABUAD, Afe Babalola, podczas jednego z wydarzeń upamiętniających 6. rocznicę powstania Szpitala Wielosystemowego ABUAD, potwierdził rozwój tej sytuacji, powiedział, że z powodu frustracji musiał napisać do rządu federalnego w sprawie konieczności znalezienia trwałych rozwiązanie opłakanego stanu wiecznie ruchliwej drogi.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here