Słabe urządzenia wpływające na działalność portów – NPA MD

Dyrektor zarządzający Nigeryjskiego Urzędu Portów, Mohammed Bello-Koko, za brak odpowiedniego funkcjonowania krajowych portów obwinia słabe i wadliwe obiekty.

Szef NPA oświadczył to w czwartek w Abudży, broniąc szacunków budżetu agencji na 2024 rok.

Według niego NPA prognozuje przychody na poziomie 629,89 mld N w 2024 r. i nie może się doczekać pożyczki w wysokości 200 mld N od Afrexime Bank i United Kingdom Export Finance.

Wśród usterek wymienił „Ścianę nabrzeża, wymianę starych ścian grawitacyjnych i renowację falochronów w Escravos”.

Powiedział: „Całkowite przewidywane wydatki wynoszą 464,32 miliarda N, podczas gdy koszty operacyjne – 212,03 miliarda N, a wydatki inwestycyjne – 252,29 miliarda N.

„Częścią głównego założenia budżetu NPA na rok 2024 jest pilna potrzeba renowacji, rekonstrukcji i modernizacji zniszczonej infrastruktury portowej”.

Dodał, że budżet ma na celu poprawę wydajności portu i zwiększenie ruchu towarowego poprzez finansowanie inwestycji od finansistów, UKEF i Afriexim.

Przewodniczący Komisji ds. Portów i Portów Izby Reprezentantów, Nnolin Nnaji, określił NPA jako ważną agencję dla rządu federalnego, zauważając, że komisja będzie musiała odwiedzić niektóre obiekty poza stanem Lagos.

Powiedział: „Musimy zobaczyć to, co nam mówisz. Izba Reprezentantów bardzo poważnie podchodzi do obrony budżetu, jednocześnie monitorując sytuację po drugiej stronie.

„Wierzę, że w kolejnym budżecie dyrektor naczelny poradziłby sobie lepiej. Akceptujemy ten budżet i będziemy z nim dalej pracować.”

Komisja stwierdziła również, że kanały odwadniające są pełne wraku, wyrażając zaniepokojenie brakiem informacji na temat usuwania wraku.

Komisja stwierdziła, że ​​dopóki NPA będzie unikać wraków, do katastrof będzie dochodzić z powodu porzuconych statków, wzywając agencję do zajęcia się tą sprawą.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here