Niemiecka Federacja Piłki Nożnej oficjalnie ogłosiła, że ​​jej nowym dostawcą od 2027 roku będzie firma Nike. Obecne stosunki umowne z firmą Adidas, która od 1954 roku ubiera niemiecką drużynę narodową, wygasły z końcem 2026 roku i DFB zdecydowało nie przedłużać relacji z niemiecką marką poza ten termin.

„Nie możemy się doczekać współpracy z Nike i zaufania, jakim nas obdarzono. Przyszłe partnerstwo pozwoli DFB na dalszą realizację kluczowych zadań w następnej dekadzie z myślą o kompleksowym rozwoju piłki nożnej w Niemczech”powiedział Bernd Neuendorf, prezes Federacji Niemieckiej. „Ale jedno jest też jasne: do grudnia 2026 roku zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć wspólny sukces z naszym byłym i obecnym partnerem Adidasem, któremu niemiecki futbol wiele zawdzięcza przez ponad siedem dekad” – dodał. Dzięki Adidasowi jako dostawcy Niemcy zdobyły cztery Puchary Świata i trzy Mistrzostwa Europy mężczyzn, a także dwa Puchary Świata i osiem Mistrzostw Europy kobiet.

Firma Nike przedstawiła zdecydowanie najlepszą ofertę finansową i przekonała swoją wizją treści, która reprezentuje również wyraźne zaangażowanie w promocję kibiców, piłki nożnej i sportów popularnych, a także zrównoważony rozwój kobiecej piłki nożnej w Niemczech.

Holger Blask, dyrektor generalny Federacji Niemieckiej

„Nagroda została przyznana w wyniku przejrzystego i niedyskryminującego przetargu. Firma Nike przedstawiła zdecydowanie najlepszą ofertę finansową i przekonała swoją wizją treści, która reprezentuje również wyraźne zaangażowanie w promocję kibiców, piłki nożnej i sportów popularnych, a także zrównoważony rozwój kobiecej piłki nożnej w Niemczech.„, mówi Holger Blask, dyrektor generalny DFB.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here