Savage Antetokounmpo: opuść suflet z Oklahomy i zostaw Celtics bez tytułu

TPo dwóch meczach nieobecności i powrocie „wznawiającym automatyzmy” Aby dać recital, Giannis Antetokounmpo założył kombinezon. Wiadomo, że u Greka nie są to normalne mecze i Giannis narzucił styl „Greckiego dziwaka”.co sprawia, że ​​lata, dominuje i jest dzikusem na deskach. Z 30 punktów (13/18 TC) i 19 zbiórek zniszczyło niektórych kandydatów (Oklahoma City Thunder, 118-93) i przedłużyło karierę które są szczerze skomplikowane, zostać mistrzami Konferencji Wschodniej. Ten „sztandar” należy do Boston Celtics (10,5 zwycięstw), ale Milwaukee chce się poprawić, aby być czołowym głosem po sezonie.

Antetokounmpo W meczu przeciwko Thunder w Milwaukee nie pozostawił żadnych wątpliwości. Raz za razem uderzał w bandy i przeprowadzał dowolne przejścia, gdy gra była zacięta. W trzeciej kwarcie oparł się na Lillardzie i serwował do kolegów z drużyny. Trójki Brooka Lópeza i Malika Beasleya trafiły, a Antetokounmpo trafił na 2+1, które ostatecznie dotknęło Oklahomę (66-49, 31′). Zespół Wisconsin nie obniży intensywności, aby odnieść 46. zwycięstwo w sezonie (przy 25 porażkach).

Świetny występ, który wcale nie jest powszechny. Antetokounmpo przebywał na korcie tylko przez 33 minuty, zdobywając 30 punktów przed upływem pół godziny na boisku Fiserv Forum. W swojej karierze ma na koncie 28 meczów z podobnym rekordem, najwięcej w historii NBA przed Stephenem Currym i Joelem Embiidem (26 razy). I choć być może nie zostanie wybrany MVP, Giannis to kolejny sezon w absolutnej elicie: przewyższa swoją dwójkę punktami MVP 2019 i 2020 (30,8 punktu), ma więcej asyst niż kiedykolwiek (6,4) i lepszy procent sukcesów (61,6% TC).

Wiązało się to bezpośrednio z wysadzeniem Thunder w powietrze i utratą prowadzenia na Zachodzie (49-21 do 50-21 Denver). Nie spisali się na poziomie, płacąc za zły występ Shai Gilgeous-Alexander (12) i tylko jeden poprawny Giddey (19). „To był dobry mecz. Oczywiście nie z takim rezultatem, jakiego oczekujemy. Chcieliśmy, żeby było bardziej konkurencyjnie, ale trzeba też wyciągnąć wnioski z sezonu 82. meczów” – wyznał Mark Daigneault, jego trener.

I również przedłuża wyścig o zwycięstwo na Wschodzie. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby zabrać go z Bostonu. Celtics są wirtualnymi mistrzami, ponieważ Milwaukee zatriumfuje tylko dzięki dogrywkom, które nie wydają się łatwe, biorąc pod uwagę zaangażowane drużyny.