Ochrona przyszłości brytyjskiego środka odstraszania nuklearnego ma kluczowe znaczenie, powiedział Rishi Sunak (plik)

Premier Rishi Sunak ogłosi w poniedziałek inwestycję publiczną o wartości 200 milionów funtów (252 miliony dolarów) mającą na celu wzmocnienie brytyjskiego programu odstraszania nuklearnego i cywilnego przemysłu nuklearnego, który według rządu zapewni 40 000 oczekiwanych nowych miejsc pracy.

Rząd nawiąże współpracę z liderami branży, w tym BAE Systems, Rolls-Royce, EDF i Babcock, aby do 2030 r. zainwestować co najmniej 763 mln funtów w umiejętności, miejsca pracy i edukację, podało biuro Rishiego Sunaka na Downing Street w komunikacie prasowym przed swoim ogłoszeniem.

Inwestycja ma na celu zapewnienie, że miasto Barrow-in-Furness w północnej Anglii, w którym Rishi Sunak ogłosi tę decyzję, „rozkwitnie jako siedziba brytyjskiej budowy atomowych łodzi podwodnych”.

„Ochrona przyszłości naszego przemysłu odstraszania nuklearnego i energii jądrowej jest kluczowym przedsięwzięciem narodowym” – powiedział Rishi Sunak przed swoją wizytą.

„W bardziej niebezpiecznym i pełnym konfliktów świecie ciągły morski środek odstraszania nuklearnego Wielkiej Brytanii jest ważniejszy niż kiedykolwiek. A energia jądrowa zapewnia konsumentom tańszą i czystszą energię wytwarzaną we własnym zakresie” – dodał.

„Dlatego inwestujemy w Barrow, ojczyznę brytyjskich łodzi podwodnych, oraz w miejsca pracy i umiejętności przyszłości w kwitnącym brytyjskim przemyśle nuklearnym”.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here