Niezidentyfikowana jeszcze pielęgniarka z Oke-Owa w rejonie Ijebu Ode w stanie Ogun jest obecnie poszukiwana po rzekomym dokonaniu aborcji na jednej z Deborah Sokoya.

Jak wynika z informacji udostępnionych PUNCH Metro według źródła policyjnego wspomniana aborcja nie powiodła się, co doprowadziło do poważnego krwawienia i późniejszej hospitalizacji ofiary.

Nasz korespondent dowiedział się ponadto, że Sokoya wcześniej poinformowała swojego partnera, zidentyfikowanego jako Peter Balogun, że złoży wizytę swojej starszej siostrze, znanej jako Mutiat Sokoya.

Po dotarciu do domu Mutiata znajdującego się w rejonie Iperin w Ijebu-Ode, PUNCH Metro ze źródła dowiedziała się, że Debora została zwabiona przez starszą siostrę na miejsce, w którym dokonano rzekomej aborcji.

Według policji doprowadziło to do niekontrolowanego krwawienia, w wyniku czego ofiara została przewieziona do szpitala na leczenie.

Tymczasem funkcjonariusz ds. public relations policji stanowej Omolola Odutola, który w sobotę skontaktował się z nami w sprawie zdarzenia, powiedział, że wstępne dochodzenie wykazało, że chłopak, który zgłosił sprawę, już w 2023 r. sfinansował oddzielną aborcję tej samej dziewczynie.

Dodała, że ​​zarówno Mutiat, jak i chłopak ofiary, Balogun, zostali zatrzymani w celu przesłuchania.

Odutola powiedział: „20 marca 2024 r. około godziny 18:00 Peter Balogun zwrócił się do wydziału policji w Igbebie w sprawie aborcji jego nienarodzonego dziecka. Powiedział, że jego dziewczyna odwiedziła swoją starszą siostrę w Oke-Owa w Ijebu-Ode, gdzie według doniesień pielęgniarka dokonała na niej aborcji bez Deborah i jej zgody.

„Z doniesień wynika, że ​​aborcja się nie powiodła, co doprowadziło do poważnego krwawienia i późniejszej hospitalizacji. Nasi funkcjonariusze odwiedzili ofiarę w szpitalu, gdzie przechodzi leczenie. Aresztowaliśmy siostrę, która zabrała ją na aborcję.

„Nasze wstępne dochodzenie wykazało ponadto, że skarżący sfinansował także kolejną aborcję tej samej dziewczyny we wrześniu 2023 r. On również jest przesłuchiwany.

„Jednak trwają wysiłki, aby zatrzymać uciekającą pielęgniarkę i inne osoby, które brały udział w aborcji”.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here