Były napastnik Manchesteru City i Realu Madryt Robinho został aresztowany w Brazylii i rozpoczyna odsiadywanie dziewięciu lat więzienia za gwałt.

Włoski sąd uznał 40-latka za winnego, wraz z pięcioma innymi Brazylijczykami, zbiorowej napaści na tle seksualnym na kobietę w 2013 roku, gdy był zawodnikiem AC Milan.

W środę przesłuchanie sędziów brazylijskiego sądu wyższej instancji orzekło, że decyzja podjęta we Włoszech jest ważna również w Brazylii.

Brazylia nie dokonuje ekstradycji swoich obywateli, co powoduje, że Włochy zwracają się do niego o odbycie kary w swoim kraju.

„Nie ma przeszkód, aby zatwierdzić wykonanie wyroku” – stwierdził sędzia Francisco Falco.

„Potwierdził to sąd w Mediolanie, który jest organem właściwym w tej sprawie. Wyrok jest ostateczny. Pozwany nie stanął przed sądem zaocznie we Włoszech, miał reprezentację.”

Lokalne media podały, że Robinho został w czwartek zabrany ze swojego domu w Santos, aby spędzić kilka pierwszych godzin w areszcie po odrzuceniu wniosku habeas corpus o pozwolenie na pozostanie na wolności do czasu odwołania.

Oczekuje się, że następnie zostanie przeniesiony do bliżej nieokreślonego zakładu karnego.

Robinho zawsze zaprzeczał jakimkolwiek zarzutom i po raz kolejny utrzymywał, że jest niewinny w niedzielnym wywiadzie wyemitowanym przez lokalną telewizję.

„Zostałem niesprawiedliwie skazany we Włoszech za coś, co nie miało miejsca” – powiedział.

Robinho, który przeszedł na emeryturę w 2020 roku, rozegrał ponad 600 występów klubowych, w tym dla Realu Madryt, Manchesteru City i Mediolanu.

Strzelił także 28 goli w 100 występach dla reprezentacji Brazylii.

(Luis Acosta/AFP za pośrednictwem Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here