Rekrutacja do futbolu w Alabamie: 4-gwiazdkowy linebacker Abduall Sanders Jr. wybiera przypływ

Alabama dodała swoje drugie zobowiązanie w ciągu dwóch dni i piąte w marcu.

W czwartkowe popołudnie czterogwiazdkowy obrońca klasy 2025 Abduall Sanders Jr. ogłosił swoje zaangażowanie w drużynę Crimson Tide. Sanders, który gra w szkole średniej Mater Dei High School w południowej Kalifornii, jest drugim obrońcą stanu Alabama, który dołączył do drużyny czterogwiazdkowego Darrella Johnsona.

Sanders, zajmujący 334. miejsce w krajowym rankingu 247Sports Composite, podąża za Johnsonem, defensywnym liniowym Antonio Colemanem i sportowcami Derickiem Smithem i Zymearem Smithem, którzy w 2025 roku mają szansę dołączyć do klasy Alabamy w tym miesiącu.

Co zaangażowanie Sandersa oznacza dla Alabamy?

Sanders, mierzący 180 cm wzrostu i 205 funtów, był na celowniku Kalena DeBoera od zeszłego sezonu, kiedy DeBoer zaoferował obrońcę, gdy ten był jeszcze głównym trenerem Waszyngtonu. Pod koniec stycznia DeBoer ponownie przyjął ofertę pracy Sandersa w Alabamie, na początku lutego odwiedził kampus w ramach imprezy dla juniorów, a w tym tygodniu wrócił do Tuscaloosa na kolejną nieoficjalną wizytę. Istniejące relacje z DeBoerem i nowe relacje z koordynatorem obrony/trenerem środkowych obrońców Kane’em Wommackiem wystarczyły, aby popchnąć Sandersa poza linię zobowiązań.

Sanders ma wpływ na drużynę Mater Dei, która w 2023 r. zdobyła mistrzostwo stanu California CIF Open i została uznana przez MaxPreps za najlepszą drużynę w kraju z bilansem 15-0. Sanders był trzeci w drużynie pod względem odbiorów (48) i piąty pod względem strat (osiem).

Zaangażowanie Sandersa to kolejna oznaka rosnącego tempa rekrutacji w Alabamie. Alabama korzysta z wiosennego okna, które umożliwia rekrutom odwiedzanie i oglądanie treningów. Oczywiste jest, że sposób działania nowego personelu cieszy się dużym zainteresowaniem; klasa Tide zajmuje obecnie 8. miejsce w kraju, a jej średnia ocen graczy wynosząca 93,70 jest piątą najlepszą za stanami Ohio, Georgia, LSU i Florida State.

„Najlepszymi rekruterami są zespół i gracze” – powiedział DeBoer w środę podczas wystąpienia radiowego w Tide 100.9 w Tuscaloosa. „Kiedy (rekruci widzą) zespół lata i rywalizuje na wysokim poziomie i robi to z uśmiechem na twarzy… kultura jest zaraźliwa”.

Klasa Crimson Tide na rok 2025 liczy obecnie siedmiu członków, a wszyscy mają cztery gwiazdki w 247sports Composite. Ta niedawna dobra passa przygotuje grunt pod masowy weekend rekrutacyjny na coroczną wiosenną grę A-Day, która odbędzie się 13 kwietnia.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kalen DeBoer: Gary Cosby Jr./Tuscaloosa News/USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here