Prezes/producent wykonawczy All Africa Music Awards, AFRIMA, Mike Dada, podzieliłby się swoimi przemyśleniami podczas premiery BridgeAfric w Afryce Południowej w Malawi 23 marca 2024 r.

Kontynuuje promocję i prezentację afrykańskich artystów, zapewniając im platformy umożliwiające dotarcie do odbiorców na całym świecie poza ich krajami ojczystymi,

BridgeAfric to rewolucyjna inicjatywa mająca na celu połączenie afrykańskich artystów i profesjonalistów z branży na całym kontynencie, prowadzona przez dynamiczną Victorię Nkong.

Z tematem; znaczenie wspierania współpracy w afrykańskiej społeczności muzycznej, Dada będzie mówił o znaczeniu współpracy w promowaniu muzyki afrykańskiej w skali globalnej.

W swoim oświadczeniu prezes AFRIMA zauważył, że istnieje potencjał wzrostu i sukcesu, który wynika z jednoczenia artystów, producentów i innych interesariuszy z branży.

Dada, który pochwalił BridgAfric za wysiłki na rzecz łączenia malawijskich artystów z profesjonalistami z branży, pomagając im w budowaniu kariery i docieraniu do szerszej publiczności, powiedział, że angażuje się we wspieranie inicjatyw takich jak BridgAfric, które wzmacniają pozycję afrykańskich artystów i promują bogatą różnorodność afrykańskiej muzyki. Wierzy, że współpracując, mogą stworzyć bardziej tętniący życiem i włączający przemysł muzyczny, który celebruje talent i kreatywność artystów z całego kontynentu.

„Ma to ogromne znaczenie dla wzrostu, rozwoju i promocji przemysłu artystycznego i muzycznego w Afryce, szczególnie jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia współpracy, przemysłu muzycznego Malawi i połączenia z centrum podróży trwającego ruchów i rozwoju przemysłu afrykańskiego dla odbiorców na całym świecie” – stwierdził Dada.

Przemawiając na temat powszechnie uznawanych corocznych nagród muzycznych w Afryce, Dada zauważył: „AFRIMA jest dla Afrykanów i każdy ma prawo być jej częścią. Malawi ma prawo być jego częścią, będąc krajem afrykańskim, a jeśli jesteś Malawijczykiem, masz prawo być jego częścią. Z nagrań wynika, że ​​jeśli się nie mylę, tylko dwóch lub trzech artystów z Malawi zdobyło w przeszłości nagrody AFRIMA, dlatego zachęcamy większą liczbę Malawijczyków, aby wzięli w tym udział, abyście mogli odnieść korzyść z bycia częścią kolektywu ruch kontynentu. Powinni częściej brać udział w zgłaszaniu prac, powinni być częścią osób zgłaszających swoje prace, ponieważ wierzymy, że mają dobre brzmienie i muzykę pochodzącą z Malawi, dlatego korzystają z platformy AFRIMA, aby zaprezentować się reszcie na świecie.”

Wyrażając swoje podekscytowanie, Prezydent BridgeAfric, Victoria Nkong zauważyła, że ​​spostrzeżenia i wiedza specjalistyczna Prezydenta AFRIMA niewątpliwie dostarczą cennej wiedzy i inspiracji wszystkim obecnym.

„Obecność Prezydenta AFRIMA podczas inauguracji podkreśla wagę tej inicjatywy i potencjalny wpływ, jaki może ona mieć na przemysł muzyczny w Malawi. BridgeAfric ma na celu zapewnienie wschodzącym artystom w Malawi platformy do zaprezentowania swojego talentu i nawiązania kontaktu z profesjonalistami z branży. Nie możemy się doczekać udanego wydarzenia inaugurującego i pozytywnego wpływu, jaki BridgeAfric Malawi będzie miało na lokalną scenę muzyczną” – stwierdził Nkong.

Oczekuje się, że to gwiazdorskie wydarzenie, które odbędzie się w majestatycznej sali bankietowej Bingu International Convention Center (BICC) w stolicy Malawi, Lilongwe, przyciągnie kilku dyrektorów korporacji, afrykańskich artystów, interesariuszy z branży rozrywkowej, celebrytów, lokalne i międzynarodowe media.

Uruchomienie BridgeAfric w Malawi ułatwi warsztaty talentów: współpraca, inwestycje i rozwój talentów z udziałem doświadczonych afrykańskich gigantów muzycznych. Warsztaty zapewnią lokalnym artystom platformę do interakcji i dzielenia się swoimi doświadczeniami z wielkimi nazwiskami w branży rozrywkowej.

Niektóre z największych artystów z Malawi, takie jak między innymi Nyau King Tay Grin, Phyzix, Che Kalonda i Lulu, będą głównymi gwiazdami południowoafrykańskiej premiery BridgeAfric.

Przeczytaj także

Do innych osobistości, które mają uświetnić wydarzenie, zaliczają się przedstawiciele Trace, przedstawiciel Live Nation we Francji, dyrektorzy wideo Ace, producent 50 cents i wielu innych dyrektorów firm muzycznych i międzynarodowych artystów z całej Afryki.

Doświadczony producent muzyczny i przedsiębiorca Taps Bandawe również będzie częścią prelegentów podczas wydarzenia, a wielokrotnie nagradzana osobowość telewizyjna Priscilla Kayira Nsane będzie moderatorem, a DJ Neptune będzie na pokładzie.

Obserwuj kanał Eagle Online na WhatsApp

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here