Dzisiejszy mecz stanowi dla RCB doskonałą okazję do wyrwania się ze znanego kręgu rozczarowań. Czas pokaże, czy uda im się rozwiązać swoje problemy związane z kręgielnią i znaleźć inspirację kijem.

Zupełnie nowy sezon IPL 2024 ujawnił znane obawy Royal Challengers Bengaluru (RCB). Pomimo oddania trudnych 174 runów przeciwko Chennai Super Kings (CSK) w pierwszym meczu, problemy RCB z kręgielnią zakończyły się rozczarowującą porażką. To ponownie wywołało pytania o ich odwieczną walkę o zbudowanie spójnego ataku w kręgle. Ten znany problem zostanie dzisiaj wystawiony na surową próbę przez drużynę Punjab Kings (PBKS) na stadionie M Chinnaswamy.

IPL

Pięta achillesowa RCB: Fragile Bowling

Ściganie celu 174 nie powinno być dla CSK bułką z masłem, szczególnie na wolnym boisku Chepauka. Jednak atak RCB na kręgle, w dużym stopniu opierający się na dostawach o krótkich tonach, nie wytworzył presji. Ich spinowemu trio, w skład którego wchodzili Mayank Dagar, Karn Sharma i Glenn Maxwell, brakowało nowatorskiej technologii, aby wykorzystać warunki na boisku.

Zmiany w Horizon dla RCB?

Dzięki stadionowi M Chinnaswamy, znanemu jako raj dla odbijających, problemy RCB z kręgielnią mogą jeszcze bardziej się nasilić. Główny trener Sanjay Bangar może być zmuszony do majstrowania przy swoim składzie do gry w kręgle. Alzarriego Josepha może zastąpić jeden z zagranicznych napastników – Reece Topley, Tom Curran lub Lockie Ferguson.

Odbijanie kluczem do RCB

Jeśli drużyna RCB ma przezwyciężyć swoje słabości w grze w kręgle, będzie musiała wziąć na siebie odpowiedzialność. Skipper Faf du Plessis, Virat Kohli, Glenn Maxwell i Cameron Green potrafią odwrócić losy meczu od przeciwnika. Ich występ będzie kluczowy dla losów RCB.

Punjab Kings Eye Kolejny pokaz kliniczny

Po przekonującym zwycięstwie nad Delhi Capitals drużyna Punjab Kings (PBKS) będzie pełna pewności siebie. Walki RCB na najwyższym poziomie z CSK niewątpliwie dadzą melonikom PBKS jasną strategię do wykorzystania. W szczególności Arshdeep Singh będzie chciał powtórzyć sukces Mustafizura Rahmana w ataku atakującymi przeciwko słabemu składowi odbijającego RCB.

Czy RCB może przepisać skrypt?

Dzisiejszy mecz stanowi dla RCB doskonałą okazję do wyrwania się ze znanego kręgu rozczarowań. Czas pokaże, czy uda im się rozwiązać swoje problemy związane z kręgielnią i znaleźć inspirację kijem. Jedno jest pewne: pełna entuzjazmu publiczność z Bengaluru będzie oczekiwać znacznie lepszego występu swoich ukochanych Challengerów.

Mecz rozpoczyna się o 19:30 czasu wschodniego.

Wybór redaktora

DRS, 25 marca, IPL 2024: Sanju Samson wybija KL Rahul, Hardik Pandya zostaje „bezdomny”


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here