Greg Scholz powraca z aktualizacjami na temat sześciu najbardziej wpływowych zawodników zmagających się z kontuzjami przed kampanią fantasy baseball w 2024 r. – także wtedy, gdy możemy spodziewać się ich powrotu do gry.

Zanim zagłębimy się w szczegóły, oto krótki słowniczek terminów powszechnie używanych przez Urazy wewnętrzne:

  • IRC = Kategoria ryzyka kontuzji (trzy oznaczenia: „Niskie”, „Podwyższone”, „Wysokie”) — ogólne prawdopodobieństwo, że zawodnik odniesie kontuzję
  • HPF = Współczynnik wydajności zdrowotnej (szczytowy, powyżej średniej, poniżej średniej, słaby) — nasz wskaźnik pozwalający przewidzieć wydajność gracza
  • ORT = Optymalny czas regeneracji — ilość czasu, jakiej zawodnik potrzebuje, aby w pełni zregenerować się po kontuzji (nie jest to to samo, ile czasu faktycznie straci).

Matt McLain, 2B/SS, CIN

Chciałem trochę o tym porozmawiać, ponieważ wokół niego narosło wiele niejasności. Ponieważ w zasadzie nie potwierdzono żadnych informacji o kontuzjach, jesteśmy w stanie dokonać najlepszych przewidywań na podstawie aktualnie dostępnych informacji. Tak więc, chociaż nie będzie ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czego naszym zdaniem dotyczy kontuzja, jest to odpowiedź „zabawna” – cytuje, ponieważ żadna kontuzja nie jest zabawna – ponieważ pozwala nam spojrzeć na wszystkie fakty i na ich podstawie pracować. W chwili pisania tego tekstu z kluczowych informacji, które znamy, wynika, że ​​zespół stwierdził, że nie ma odłamków ani złamań kości. Poza tym The Reds po prostu pozostawili sprawę „bólowi w nie rzucającym ramieniu”, jednocześnie dając do zrozumienia, że ​​możliwa jest operacja.

Jeśli więc nie jest to odprysk lub złamanie kości, co to może być? Cóż, może to być wiele rzeczy. Wiemy, że McClain i zespół rozważają operację, ale szukają także drugiej opinii, aby zbadać opcje niechirurgiczne, więc kontuzja jest prawdopodobnie na tyle poważna, że ​​wpłynie na jego zdolność do występów we wszystkich aspektach gry. Przyjrzyjmy się potencjalnym urazom, które nie są złamaniami, ale są na tyle poważne, że możliwa jest operacja:

  • Uszkodzenie stożka rotatorów — Wiele mniejszych uszkodzeń można leczyć za pomocą fizykoterapii i zastrzyków, ale większe lub pełnej grubości uszkodzenia ścięgien stożka rotatorów często wymagają naprawy chirurgicznej. W takich przypadkach na ogół preferowana jest operacja, ponieważ może zmniejszyć ryzyko ponownego urazu w przyszłości.
  • Łza obrąbka — Podobnie jak uszkodzenie stożka rotatorów, łzy obrąbka nie zawsze wymagają operacji, jednak jednym z najczęstszych, które często wymaga operacji, jest uszkodzenie SLAP (Superior Labrum from Anterior to Posterior). Występują one w miejscu przyczepu ścięgna mięśnia dwugłowego do obrąbka.
  • Uraz stawu AC — Jeśli jesteś fanem piłki nożnej i śledzisz ligę NFL, debiutancki sezon rozgrywającego Colts Anthony’ego Richardsona zakończył się z powodu kontuzji stawu AC. On i jego zespół zastanawiali się, czy będzie potrzebował operacji, czy nie, zanim zdecydowali, że będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeśli więzadła w stawie AC są rozdarte, prawie zawsze wymagana jest operacja, aby staw mógł pozostać stabilny i prawidłowo się zagoić.

Jak powiedziałem wcześniej, są to tylko możliwości oparte na wszystkich dostępnych informacjach. Według doniesień do urazu doszło podczas treningu, więc prawdopodobne jest, że jego przyczyną było jakieś traumatyczne wydarzenie. Wszystkie trzy urazy mogą być spowodowane nurkowaniem w poszukiwaniu piłki, zderzeniem z innym graczem lub uderzeniem narzutem.

Josh Lowe, OF, gruźlica

W zeszłym tygodniu The Rays wykreślili kolejnego zawodnika ze swojego składu z dnia otwarcia, kiedy ogłoszono, że Josh Lowe zmaga się z kontuzją skośnego pierwszego stopnia.

Urazy skośne są częste w baseballu (i golfie), ponieważ mięśnie skośne stanowią część mięśnia brzucha. Mięśnie te, zlokalizowane po obu stronach środkowej i dolnej części tułowia, wykonują kilka różnych czynności. Przede wszystkim jednak stabilizują rdzeń i pomagają w jego rotacji. Nie jest jasne, w jaki sposób Lowe doznał kontuzji, ale najprawdopodobniej doszło do niej podczas sesji treningowej odbijania. Dodatkowo warto zauważyć, że w lutym Lowe zmagał się z kontuzją biodra, która uniemożliwiała mu uprawianie baseballu. Kości skośne sięgają do miednicy, a skośne zewnętrzne przyczepiają się do grzebienia biodrowego kości biodrowej (kość biodrowa), więc jest wysoce prawdopodobne, że oba urazy są ze sobą powiązane.

Lowe ma za sobą najlepszy sezon w swojej młodej karierze, ale historia jego kontuzji budzi pewne wątpliwości – może nie czerwone, ale przynajmniej żółte. Dobra wiadomość jest taka, że ​​żadne z jego obrażeń nie ma długotrwałych konsekwencji – przynajmniej na razie. Na razie ta skośna kontuzja jest taka sama. To tylko stopień 1 i powinien się dobrze zagoić przy leczeniu zachowawczym.

Kevina GausmanaSP, TOR

To nigdy nie jest dobry znak, gdy miotacz narzeka na zmęczenie ramion i barków. Często może być zapowiedzią czegoś znacznie poważniejszego. To zmartwienie Kevina Gausmana, głównego miotacza Blue Jays.

Zanim nastała zagłada i mrok, Gausman przeszedł rezonans magnetyczny, który podobno nie wykazał żadnych uszkodzeń strukturalnych. Kluczowymi strukturami, na które będą tu patrzeć, będzie stożek rotatorów w ramieniu i więzadło UCL w łokciu. Biorąc pod uwagę czas urazu i wiek Gausmana (33 lata), wczesne oznaki wskazują, że kontuzja jest wynikiem niewystarczającego programu przygotowania i przygotowania fizycznego. Jednak jeszcze nie wyszedł z lasu.

Jeśli Gausman w trakcie sesji treningowych i symulowanych gier w dalszym ciągu będzie zmagał się ze zmęczeniem ramion i barków, może to skutkować zapaleniem ścięgien lub uszkodzeniem struktur, o których wspomniałem wcześniej.

W tej chwili przewidujemy, że wróci około połowy kwietnia, ale ryzyko kontuzji pozostanie wysokie przez kilka pierwszych miesięcy sezonu.

Gerrita Cole’aSP, NYY

Prawdopodobnie najciekawszą kontuzją na liście – i tą, która może mieć największy wpływ – jest łokieć Gerrita Cole’a. Kiedy ogłoszono, że zmaga się z kontuzją łokcia, wiele szybkich ujęć sugerowało, że potrzebuje operacji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​powinien unikać chodzenia pod nóż.

Według doniesień Cole zmaga się z zapaleniem nerwów i obrzękiem łokcia. Większość ludzi ma ogólne pojęcie o tym, czym jest zapalenie, ale w przypadku obrzęku pojawia się pewne zamieszanie. Zasadniczo obrzęk występuje wtedy, gdy w tkance znajduje się zbyt dużo płynu. Objawy obejmują ból i obrzęk, a możliwa jest infekcja. Razem te dwa urazy mogą znacznie osłabić siłę chwytu, a łokieć może być słaby.

Leczenie jest dość proste, jeśli zostanie wykryte we wczesnym stadium, jak wydaje się w przypadku Cole’a: odpoczynek i fizjoterapia. Niestety, nie leczy się to szybko. Cole prawdopodobnie wróci dopiero w połowie czerwca. Najgorszym scenariuszem byłby brak dobrej reakcji na leczenie. Jeśli tak się stanie, Cole może potrzebować operacji, aby zmniejszyć ciśnienie w łokciu.

Zła wiadomość jest taka, że ​​gdy wróci, istnieje ryzyko, że problem będzie się powtarzał lub powróci w późniejszym terminie, co oznacza, że ​​ryzyko kontuzji będzie wysokie aż do około września.

Maks ScherzerSP, TEX

Scherzer opuścił 36 meczów pod koniec sezonu 2023 z powodu dużego nadwyrężenia barku. Udało mu się wrócić do rotacji Rangersów podczas ALCS, gdzie zaliczył dwa starty. Następnie był starterem w trzecim meczu World Series. Rzucił zaledwie trzy rundy, zanim został wyciągnięty z powodu napięcia w dolnej części pleców. Scherzer został następnie usunięty z posezonowego składu Teksasu.

Po zwycięstwie Rangersów w World Series Scherzer powiedział, że ból pleców nie ustępuje pomimo prób leczenia bólu. Ostatecznie zdiagnozowano u niego przepuklinę dysku w plecach i przeszedł operację.

Z tyłu, pomiędzy każdym kręgiem, znajduje się dysk. Działają one jak poduszki, które zapewniają elastyczność i amortyzację. Każdy dysk składa się z żelowego środka i mocnej warstwy zewnętrznej. Z biegiem czasu ta mocna warstwa zewnętrzna może ulec degeneracji, powodując wysunięcie się żelopodobnej warstwy, zwanej także jądrem miażdżystym. To jest przepuklina dysku.

Objawy przepukliny dysku obejmują ból, ograniczoną ruchomość i osłabienie. Jeśli leczenie zachowawcze nie pomaga, konieczna jest operacja. Tak było w przypadku Scherzera.

Rekonwalescencja po operacji różni się w zależności od osoby, a niektóre okresy rekonwalescencji trwają nawet do roku. Jeśli chodzi o Scherzera, powrót w środku lata jest z pewnością możliwy. To powiedziawszy, będziemy musieli zobaczyć, jak jego organizm zareaguje na okres wzmożonej aktywności, teraz, gdy otrzymał już pozwolenie na występy w baseballu. Dodatkowo konieczna będzie konserwacja, aby mieć pewność, że nie dojdzie do ponownej kontuzji i że nie będzie odczuwał bólu. W 2024 r. będzie narażony na wysokie ryzyko kontuzji.

Eduardo Rodriguez, SP, ARI

W zeszłym sezonie 30-letni lewak znalazł się na pierwszych stronach gazet z niezbyt idealnych powodów. To powiedziawszy, pomiędzy kontuzją palca a dramatem związanym z klauzulą ​​o zakazie handlu, E-Rodowi w 2023 r. udało się ustanowić przyzwoity rekord 13-9 z ERA na poziomie 3,30. Poza sezonem podpisał czteroletni kontrakt o wartości 80 mln dolarów kontrakt z Arizona Diamondbacks.

Przed sezonem 2024 miał być trzecim starterem drużyny, za Zacem Gallenem i Merrillem Kellym, ale to będzie musiało poczekać. U Rodrigueza zdiagnozowano nadwyrężenie mięśnia grzbietu i od początku sezonu znajdzie się na liście kontuzjowanych.

Naciągnięcie mięśnia najszerszego lub najszerszego grzbietu powoduje uszkodzenie dużego mięśnia pleców, który pomaga kontrolować ruch barku, ramienia i pleców. W przypadku miotaczy jest to często wynikiem nadmiernego użycia, ale może również wynikać z pojedynczego narzutu, który został rzucony zbyt mocno lub z niewłaściwą mechaniką. Nie można zidentyfikować żadnego konkretnego boiska, na którym można by to zaobserwować w przypadku Rodrigueza, który opuścił swój mecz przeciwko Cubs we wtorek przed drugą rundą, ale podczas rozgrzewki widziano go, jak krzywił się z bólu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zespół uważa, że ​​jest to szczep pierwszego stopnia, jednak nie chce, aby wrócił, dopóki całkowicie nie ustąpi ból. Dla Rodrigueza oznacza to, że prawdopodobnie będzie pauzował do końca kwietnia lub początku maja. Jeśli do tego czasu całkowicie pozbędzie się bólu, ryzyko kontuzji będzie tylko zwiększone.

(Górne zdjęcie Matta McLaina: Kareem Elgazzar/The Enquirer-USA TODAY Sports)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here