Nadchodzący sezon IPL 2024 staje się dla tych bramkarzy kluczowym poligonem doświadczalnym. Ich występy zadecydują o tym, kto założy rękawiczki dla Indii na Pucharze Świata T20.

Indyjska drużyna krykieta przygotowuje się do czerwcowych mistrzostw świata ICC T20, ale nad składem wisi kluczowy znak zapytania – kto będzie bramkarzem? Przed sezonem indyjskiej Premier League (IPL 2024) selekcjonerzy szukają odpowiedzi na boisku.

Niepewna pozycja bramkarza: Puchar Świata T20

Pomimo stosunkowo wyrównanego składu odbijającego i grającego w kręgle, pozycja bramkarza pozostaje powodem do niepokoju.

Selekcjonerzy nie dokonali jeszcze ostatecznego wyboru, a nadchodzące IPL będzie dla kandydatów kluczową platformą do udowodnienia swojej wartości. Zegar jednak tyka, a termin ogłoszenia składu zespołu wyznaczono na 2 maja.

Powrót spodni Rishabh

Rishabh Pant, bramkarz pierwszego wyboru, wraca do zdrowia po kontuzji, a selekcjonerzy BCCI w Team India z niecierpliwością czekają na jego powrót. Będzie jednak musiał szybko odzyskać formę i udowodnić swoją sprawność, aby zapewnić sobie miejsce zgodnie z TOI.

Zawodnicy: pole niepewności

O to stanowisko rywalizuje kilku innych graczy, ale każdy ma swoje własne niepewności. Jitesh Sharma, jedyny z niedawnym doświadczeniem w T20I, oferuje znaną ilość. Jednak Sanju Samson, Dhruv Jurel i KL Rahul stają przed wyzwaniami.

Nie jest jasne, ile czasu gra Dhruv Jurel w Rajasthan Royals, którego kapitanem jest Sanju Samson. Samson widział ograniczone możliwości w drużynie narodowej.

Niedawna kontuzja KL Rahula rodzi pytania o jego zdolność do pełnienia obowiązków bramkarza.

Problemy z miksem średniego rzędu i utrzymaniem bramek

Skład zespołu średniego rzędu dodatkowo komplikuje proces selekcji. Ponieważ pierwsze miejsca na boisku zajmą prawdopodobnie Rohit Sharma, Yashasvi Jaiswal i Shubman Gill, bramkarz będzie musiał dołożyć swoje podania w środkowej lub dolnej środkowej kolejności.

Ishan Kishan i Shreyas Iyer: Spojrzenie z zewnątrz

Zarówno Ishan Kishan, jak i Shreyas Iyer stoją w obliczu trudnej bitwy. Ich szanse na ułożenie składu na Puchar Świata wydają się niewielkie, a BCCI traktuje priorytetowo graczy zaangażowanych w krajowy krykiet.

Jednak wyjątkowy występ IPL może odmienić ich losy, szczególnie dla Ishana Kishana, który jest certyfikowanym pałkarzem WK.

IPL jako poligon doświadczalny

Nadchodzący sezon IPL 2024 staje się dla tych bramkarzy kluczowym poligonem doświadczalnym. Od ich występów zależy, kto założy rękawiczki dla Indii na Pucharze Świata T20. Selekcjonerzy będą uważnie się przyglądać, mając nadzieję, że znajdą odpowiedź na swój największy znak zapytania.

Wybór redaktora

DRS, 22 marca: MSD nie jest już kapitanem, do rozegrania pozostał jeszcze cały turniej


Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here