Kluczowe dania na wynos

  • Nowa aktualizacja dla niejawnych testerów systemu Windows 11 w kanale Release Preview wprowadza znaczące ulepszenia ekranu blokady.
  • Oprócz nowego ekranu blokady możesz spodziewać się zmian w Windows Hello dla firm i drobnych poprawek.
  • Zarejestruj się w kanale Release Preview, aby otrzymać tę aktualizację już teraz, lub poczekaj, aż zwykli użytkownicy otrzymają ją w przyszłym tygodniu.

Testerzy systemu Windows korzystający z systemu Windows 11 w kanale Release Preview otrzymają dziś nową aktualizację, a wśród zmian znajduje się znacząca aktualizacja ekranu blokady, dodająca więcej treści do doświadczenia.

Aktualizacja nosi nazwę KB5035942 i prowadzi nas do kompilacji o numerze 22621.3371 lub 22631.3371, w zależności od tego, czy masz system Windows 11 w wersji 22H2 czy 23H2. Wprowadza także pewne zmiany w Windows Hello dla firm i szereg mniejszych poprawek. Zasadniczo jest to zapowiedź następnej aktualizacji zbiorczej, więc nie należy spodziewać się mnóstwa przełomowych nowych funkcji.

Źródło

Objaśnienie kanałów programu Windows Insider dla wersji beta systemu Windows 11

Program Windows Insider firmy Microsoft może być mylący, jeśli jesteś nowy, dlatego oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby przetestować wersję beta systemu Windows 11.

Nowe doświadczenie na ekranie blokady

W ciągu ostatnich kilku tygodni firma Microsoft pracowała nad pewnymi ulepszeniami ekranu blokady systemu Windows 11, niedawno przeprojektowując środowisko pogodowe dla niejawnych testerów systemu Windows. Jednak ostatnio użytkownicy systemu Windows 10 otrzymali zupełnie nowe doświadczenie, które obejmuje nie tylko pogodę, ale także informacje o sporcie, ruchu drogowym i finansach, czyli wszystko, co można śledzić w witrynach Microsoft Start (MSN).

Teraz Microsoft wprowadza to samo doświadczenie również do systemu Windows 11. Jeśli śledzisz swoje drużyny sportowe lub giełdy za pośrednictwem MSN, powinien to być świetny sposób na jeszcze szybszy dostęp do tych informacji w mgnieniu oka. MSN obsługuje również odpowiednie widżety na tablicy widżetów, więc istnieje szansa, że ​​już w przeszłości skonfigurowałeś to zgodnie ze swoimi upodobaniami.

W planach są także mniejsze ulepszenia

Oprócz nowego ekranu blokady, ta aktualizacja dla kanału podglądu wersji wprowadza także kilka ulepszeń dla użytkowników biznesowych. Obejmuje to włączenie funkcji Autopilota 2.0, a także ulepszenie hosta sesji usług pulpitu zdalnego, umożliwiające skonfigurowanie zasad przekierowywania schowka tak, aby działały tylko w jednym kierunku. Ponadto funkcja Windows Hello dla firm ma nową zasadę wyłączającą komunikat po logowaniu na urządzeniach zalogowanych przy użyciu identyfikatora Microsoft Entra ID.

W przeciwnym razie istnieje wiele mniejszych ulepszeń i mnóstwo poprawek. Jeśli chcesz dostać się do chwastów, wymienimy je poniżej:

Jak zwykle, aby uzyskać tę aktualizację, musisz zarejestrować się w kanale Release Preview w programie Insider. Jednak nie powinno minąć dużo czasu, zanim trafi do zwykłych użytkowników w ramach opcjonalnej aktualizacji z tego miesiąca, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jeśli jesteś na tym kanale Insider, aktualizacja powinna zainstalować się automatycznie wcześniej niż później.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here