Luis Enrique wrócił na Twitcha ponad 400 dni po eliminacji z hiszpańską drużyną w Pucharze Świata w Katarze. Od porażki z Marokiem w 1/8 finału obecny trener PSG nie rozmawiał już więcej z użytkownikami platformy. Były trener po raz kolejny wykazał się dużym poczuciem humoru i po raz kolejny pokazał swoją jak najbardziej ludzką stronę prezentując „Fundacyna Xana”, na który przeznaczony zostanie cały dochód.

„To fundacja rodzinna. Powiernikami są moja córka i ja. Poza tym za zarządzanie odpowiada nasza szwagierka. I stąd będziemy szukać współpracy przy projektach. Jeśli pamiętacie, pieniądze otrzymaliśmy od dyrektora w grudniu. „Wysłaliśmy to do fundacji. Trudny, trudny projekt, przy którym wiele osób zaczęło już bezinteresownie współpracować” – wyjaśnił Luis Enrique. Trener Asturii chciał także wyjaśnić powód nazwy fundacji: „Xana to imię asturyjskie. W mitologii asturyjskiej są to wróżki, które przebywają w rzekach i które nocą 23 czerwca w San Juan wychodzą, aby oczarować pasterzy.. „Xana reprezentuje to imię i energię naszej córki”.

Luis Enrique był szczęśliwy, że wrócił na platformę i mógł spędzić trochę czasu z użytkownikami. Asturianin przez niemal godzinę odpowiadał na pytania zarzucane mu na czacie na żywo. Luis Enrique w najczystszej formie.

Liga Mistrzów i remis z Barceloną

Poziom Barcelony: „To dla mnie bardzo trudne. Nie tylko dlatego, że Bara to Bara, która wygrała pięć Lig Mistrzów. My, nasi pracownicy, zawsze się nad tym zastanawiamy. Ilu zawodników, z którymi się spotykamy, będzie grało w PSG? Zwykle bardzo niewielu Ter Stegena mogłoby zostać zawodnikiem starter; Araujo i Kound też; Kubańczycy widzą, co to jest; De Jong bez wątpienia; Gavi, Pedri i Lamal nie mają wątpliwości. Lewandowski też nie ma wątpliwości…, sześciu, siedmiu zawodników, którzy mogliby zagrać w podstawowym składzie PSG, City, Real Madryt, Arsenal, Bayern…? To zespół na najwyższym poziomie. Wiadomo, że to nie jest ich najlepszy sezon, ale myślę, że przyjdą w najlepszym momencie. dla mnie poziom „Będzie bardzo trudno, ale jestem profesjonalistą i zawdzięczam to klubowi, w którym jestem zachwycony”.

Mbapp jako środkowy obrońca przeciwko Barcelonie: „Jeśli pójdziesz do Fundacji Xana i wpłacisz 5 milionów euro, każę im odpocząć. Ale potrzebuję rachunku bankowego”.

Cieszysz się, że uniknęłeś w losowaniu Realu Madryt?: „Te rozgrywki wydają się być dla nich skrojone na miarę. Kto nie chce unikać Madrytu, City, Bayernu? Kto nie chce unikać PSG? Powiedz mi drużynę, która chce PSG. Kto nie chce unikać Barcelony? To jest logiczne.” .

Mecze ćwierćfinałowe: „Było czterech hiszpańskich trenerów, jeden Włoch, jeden Argentyńczyk… To brzmi jak żart. Było jasne, że zdobędziemy hiszpańską drużynę. Tak właśnie było. Myślę, że ze wszystkich stron była choroba. W tym przypadku mamy Barcelonę, jak już wiecie. To było stosunkowo logiczne. Dotarliśmy już do 1/8 finału z Hiszpanem, ćwierćfinału z Barceloną, mam nadzieję, że do półfinału. Jestem kim, ale to jest mój zawód, aby dołożę wszelkich starań, aby pomóc mojej drużynie wygrać eliminacje. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Bądź członkiem Sportingu i Barcelony aż do śmierci. Musiałem w swojej karierze mierzyć się ze Sportingiem i Barcą…”

Procent ćwierćfinału: „Są czwarti, nie ma procentów. Będziemy wierni i przekonani, że wyprzedzimy Barcelonę. Cel jest ten sam, niezależnie od tego, kto jest rywalem”

Preferencje dotyczące półfinału: „Ktokolwiek jest najlepszy. Chociaż raz Atlético jest hiszpańskie. Jeśli Dortmund przejdzie… Bardziej chciałbym Atlético. Rozmawiałem z trenerem Dortmundu w fazie grupowej o zobaczeniu nas w finale, ale to już niemożliwe. Obaj jesteśmy w ćwierćfinale po grupie, w której wykluczono Milan i Newcastle. Może ze względu na hiszpańską żyłę, Atlético. Dobrze byłoby wrócić do Hiszpanii. Ósme, ćwierćfinały, półfinały w Hiszpanii… A w finale ” Nie wiem, czy chcę już grać w hiszpańskiej drużynie. Mam dwóch przyjaciół, Pepa i Artetę, z którymi dobrze byłoby grać.

Powrót do domu lub poza nim: „Prawie wolę pierwszy mecz u siebie, w pełnym składzie… Bez spekulacji. W drugim meczu będzie wszystko albo nic. Niewiele zmieniam podejście do meczu. Chcę być lepszy u siebie i na wyjeździe. aby podkreślić, jak wspierają nas kibice zespołu. PSG, zwłaszcza gdy przegrywamy”

Barcelona i reprezentacja narodowa

Czy wprowadziłbyś Kubańczyków do kadry narodowej?: „Bez wątpienia. Myślę, że radzi sobie bardzo dobrze, daje mu minuty, dbając o odpowiednie otoczenie, aby ci gracze nie latali. Co więcej, jeśli zacznę myśleć o tym, co robił, gdy był Mając 16 lat, byłby bardzo daleki od gry na boisku. „Nie sądzę, że miałem na tyle mentalności, aby pokonać presję”.

Nacisk na dużych: „Wiele razy słyszałem, jak Xavi mówił, że w Barcelonie jest większa presja, ale słyszałem, jak Ancelotti mówił, że United, Barcelona, ​​​​Arsenal, Real Madryt… to kluby poddane ogromnej presji, wewnętrznej i zewnętrznej, kiedy chodzi o to, że „Podejmowanie jakichkolwiek decyzji z zawodnikiem to nowość… Wszystkie te kluby mają dodatkowy element. Dla zawodnika Barcelona jest trudniejsza”.

Powrót do Bary?: „Chciałbym tego z uczuć, ale trudno mi myśleć, że Barcelona mnie potrzebuje i że mogę odejść. Skończyłem swój czas w reprezentacji narodowej w 2022 roku, trudno jest mi być wolnym, a Barcelonie chcą mnie. W tym momencie już jestem. Mieli trenera. A tego lata będą potrzebować trenera, ale mam już kontrakt i przyjmuję zasadę, że wywiązuję się z kontraktów. Moją zasadą jest odwzajemnianie się ludziom którzy mi zaufali. Jestem zachwycony PSG. To nie ja zerwę kontrakt.

Powrót do hiszpańskiej drużyny: „Chciałbym. To było wyjątkowe doświadczenie. Utwierdziło nas jako kadrę w przekonaniu. Proces uczenia się nam pomógł. Dużo wiedzy. Pracowałem z ludźmi, którzy obdarzyli mnie pełnym zaufaniem, całym wsparciem, we wspaniałej atmosferze , w otoczeniu ludzi o wielkiej wartości. Poziom. Oczywiście, że wróciłbym do kadry narodowej. Bez wątpienia.”

Mbapp, Sporting, Madryt, Puchar…

Mbapp i Madryt: „Nikt tego nie wie. Wie to tylko Mbapp. A kiedy zainteresowane strony zabiorą głos, wszyscy będą słuchać i czekać”

Napisać książkę: „Zawsze myślałem o napisaniu książki, ale wtedy pomyślałem… O czym mówię? O moich czasach jako zawodnika? Jako trenera? Jako sportowca? O życiu?… Co muszę zrobić? powiedzieć, że mam firmę produkcyjną, która od zakończenia Pucharu Świata była ze mną, aby zobaczyć, jak wygląda proces wyszukiwania sprzętu itp. A teraz nadal są tutaj, w Paryżu i myślę, że mógłby powstać bardzo interesujący film dokumentalny cały dochód zostanie przekazany fundacji Xana, mam nadzieję, że jakaś platforma będzie zainteresowana”

Uczyć się języków: „Unai Emery daje mi tysiące zwrotów akcji po francusku i angielsku. Ma ogromne jaja. W życiu trzeba iść do przodu, nie ma znaczenia, czy wymówisz lepiej, czy gorzej. Ale jego podejście jest takie, jakie wszyscy powinniśmy mieć “

Pierwszy?: „Byłoby mi bardzo miło. Miałem okazję, ale nie spotykałem się z kilkoma klubami, które zdecydowały się postawić na innych trenerów. Podoba mi się Anglia, chociaż teraz jestem bardzo zaangażowany w projekt PSG. Uczę się francuskiego, chociaż Jestem trochę katastrofą, ale jednym z „moich celów jest nauczenie się tego i chłonięcie kultury kraju”.

Scena w Realu Madryt: „Mam bardzo dobre wspomnienia z pobytu w Madrycie. Traktowali mnie wspaniale. Nie zmieniłbym niczego w ciągu moich pięciu lat w Madrycie… Mogłem grać lepiej, ale to jest stałe w mojej karierze”

Puchar finał: „Widzę, że sprawa jest otwarta, Athletic mnie zaskoczył. Valverde jest trenerem jak czubek sosny. Czasami, gdy my, trenerzy, przechodzimy przez duże zespoły, łatwo nas oczerniać… Ale Valverde pokazał, że jest świetnym trenerem “

Promocje w Asturii: „Chciałbym, aby Sporting i Oviedo awansowały. Jeśli Sporting nie awansuje, awans Oviedo to już zbyt wiele, ale chciałbym zobaczyć derby w First Division”

Sezon w Gironie: „Gratuluję stąd Mchelowi. Nikt nie pamięta, że ​​kiedy byli w strefie spadkowej, nadal obstawiali Mchela. Często widziałem Gironę i grali w piłkę nożną z brutalnymi wynikami. Bardzo dobrze pracujący zespół. To przyjemność, gdy zobacz drużynę na tym poziomie”

Zawodnik, którego trenowanie sprawiało mi najwięcej przyjemności: „Sądząc po występach Messiego, Neymara, Sureza, Neymara, Busquetsa… Mam już ostatni rok Xaviego, ale zespół, w którym grają dodatkowo Piqué, Mascherano… był na wysokim poziomie. Być może zawodnik, którego Najbardziej podobał mi się Messi Z drużyną narodową współpracowałem z większością zawodników. Jak zawsze mnie oczerniali. Stworzyliśmy atmosferę i ducha, które są trudne do osiągnięcia. Wyidealizowałem swój czas w Barcelonie „B” i od tego czasu Pamiętam wszystkich graczy, z którymi byłem. Świetnie. To były lata wiedzy i doświadczenia.

Liga Mistrzów czy Puchar Świata?: „Kiedy byłem w reprezentacji, brałem udział w Pucharze Świata, a teraz oczywiście w Lidze Mistrzów. Puchar Świata, kiedy dojdziesz do 1/8 finału, to nieprzerwane 90-minutowe finały. Możesz zostać wyeliminowany. To bardzo skomplikowane. Ale ja powiedziałbym ci, że to zależy od tego, co robiłeś.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here