MI będzie chciała odrobić straty po tej porażce, gdy w następnym meczu zmierzy się z Sunrisers Hyderabad w środę, 27 marca. Koncentrując się na nauce i zbiorowej odpowiedzialności, będą dążyć do zapewnienia sobie pierwszego zwycięstwa w sezonie IPL 2024.

Mumbai Indians (MI) ponieśli bolesną porażkę z Gujarat Titans (GT) w meczu otwarcia sezonu IPL 2024. Pomimo walecznej walki pod wodzą Rohita Sharmy i Dewalda Brevisa oraz dobrej passy kapitana Hardika Pandyi, MI zabrakło zaledwie sześciu runów. Po meczu trener odbijania Kieron Pollard zwrócił się do mediów, wyrażając pozytywne nastawienie pomimo porażki.

Wzloty i upadki: GT kontra MI

Mecz GT vs MI był zacięty, a dynamika stale się zmieniała. Trafienie trzech bramek Jasprita Bumraha i imponujące dwie furtki Geralda Coetzee z piłką zapewniły MI mocny start. Jednak dominujące uderzenia Rohita Sharmy i Dewalda Brevisa, po których nastąpiła akcja niemal ratunkowa Hardika Pandyi, utrzymały MI w rywalizacji do samego końca.

Kieron Pollard koncentruje się na nauce

Pomimo porażki Kieron Pollard podkreślił znaczenie usuwania pozytywów i uczenia się na błędach. „Turniej jest długi, a chłopaki przychodzą i rozumieją, czego potrzeba na tym poziomie” – zapewnił na konferencji prasowej po meczu. Wyraził wiarę w zdolność zespołu do poprawy w miarę postępu sezonu.

Decyzje strategiczne i odpowiedzialność zbiorowa z udziałem Hardika Pandyi

Dwie konkretne decyzje podjęte przez MI wzbudziły wątpliwości – Hardik Pandya otwierający kręgle i uderzający pod numerem siedem. Pollard bronił obu wyborów, kładąc nacisk na planowanie strategiczne i dyskusje zespołowe.

Wyjaśnił, że doświadczenie Hardika w grze w kręgle z GT wpłynęło na decyzję o otwarciu gry w kręgle i była to strategia zespołowa, a nie jedyna decyzja Hardika. Podobnie, jeśli chodzi o kolejność odbijania, Pollard wyjaśnił, że punkty wejścia dla pałkarzy są ustalane wspólnie i w zależności od sytuacji Tim David lub Hardik mogliby odegrać rolę finiszera.

„Musisz zaplanować i zdecydować, co chcesz zrobić jako zespół. Hardik (Pandya) także przez ostatnie kilka lat grał nową piłką dla drużyny Gujarat. Machnął nową piłką i dobrze ją rzucił, co nie było dla nas niczym nowym. Staraliśmy się wykorzystać przewagę, jaką daje kołysanie się nowej piłki. Kiedy patrzę na podjętą decyzję, nie ma w niej nic złego i idziemy dalej” – powiedział.

Idź naprzód jako zespół

Pollard mocno podkreślił znaczenie jedności zespołu i zbiorowej odpowiedzialności. „Nie możemy powiedzieć: «Hardik podjął decyzję, Hardik zrobił to, Hardik zrobił tamto»” – stwierdził. “Jesteśmy drużyną. Decyzje podejmujemy wspólnie, jako jeden.” Zaapelował o położenie kresu indywidualnemu wytykaniu palcami i podkreślił, że zespół będzie omawiał mecz i wyciągał wnioski z niego jako całości.

MI będzie chciała odrobić straty po tej porażce, gdy w następnym meczu zmierzy się z Sunrisers Hyderabad w środę, 27 marca. Koncentrując się na nauce i zbiorowej odpowiedzialności, będą dążyć do zapewnienia sobie pierwszego zwycięstwa w sezonie IPL 2024.

Wybór redaktora

DRS, 25 marca, IPL 2024: Sanju Samson wybija KL Rahul, Hardik Pandya zostaje „bezdomny”


Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here