MESA, Arizona – Chicago Cubs nie mają planów awaryjnych w związku z Justinem Steele, starterem z dnia otwarcia. Miotacz All-Star pozostaje na dobrej drodze, aby zmierzyć się z broniącymi tytułu mistrzami World Series po alarmującym momencie, który prawie wykoleił jego sezon, zanim w ogóle się rozpoczął.

W sobotę Steele dzień po dniu w kompleksie treningowym Sloan Park wykonywał normalne treningi i upierał się, że kontuzja lewego kolana nie przeszkodzi mu w spotkaniu z Texas Rangers w pierwszym meczu. Ostatnie dni wiosennych treningów skupiają się na kształtowaniu drużyny krawędzi składu i starają się unikać kontuzji. Steele został uderzony przez powracającego zawodnika podczas piątkowej wystawy Cactus League i upadł.

„Poszedłem obciążyć nogę, ale to po prostu nie zadziałało” – powiedział Steele. „Upadłam i potoczyłam się po nim. Przez około 15 sekund, od kolana w dół, moja noga była jakby spięta. Chciałem tylko odzyskać trochę uczuć. Kiedy wróciliśmy do ziemianki i znaleźliśmy się w tunelu, zaczęliśmy się poruszać, aby zapewnić dopływ krwi. Zaczęło wracać. Powiedziałbym tylko, że jest teraz obolały, trochę posiniaczony, ale nie ma się czym martwić.


Justin Steele otrzymuje pomoc po zdjęciu powracającego z kolana 22 marca. (Allan Henry / USA Today)

Cubs już planują, że rozpoczynający sezon miotacz Jameson Taillon (z tyłu) otworzy sezon na liście kontuzjowanych. Na ten moment nic nie wskazywało na to, że wolny agent Jordan Montgomery będzie dla niego najwyższym priorytetem. Rotację poprowadzi Steele, który w zeszłym roku uzyskał wynik 16-5 z ERA 3,06 i zajął piąte miejsce w głosowaniu National League Cy Young Award.

„Wszyscy są podekscytowani sezonem” – powiedział Steele. „Po prostu nie mogę się doczekać, aby tu dotrzeć, rozpocząć grę i zagrać w piłkę z chłopakami”.

W ciągu następnych 24–48 godzin będą miały miejsce inne sytuacje, które należy monitorować, gdy menadżer Cubs Craig Counsell i biuro Jeda Hoyera będą finalizować skład:

• Carl Edwards Jr., kluczowy rezerwowy w drużynie World Series 2016, zrezygnował z kontraktu z drużyną Cubs w niższej lidze, aby zbadać inne możliwości. Nie jest całkowicie wykluczone, że Cubs znajdą sposób na sprowadzenie Edwardsa z powrotem do organizacji, ale była to szansa na dodanie go do 40-osobowego składu i pogłębienie swojej drużyny. Aktualizacja statusu Edwardsa na X, dawniej Twitterze, sprawiała wrażenie, że wybiera się gdzie indziej.

• Garrett Cooper zostanie dodany do aktywnego składu, dzięki czemu Cubs otrzymają praworęcznego pierwszego bazowego, który będzie mógł grać w plutonie z Michaelem Buschem oraz wyznaczonego pałkarza w niektórych pojedynkach. Według Counsella Cooper, który grał przez sześć sezonów w Miami Marlins i został wybrany do All-Star w 2022 roku, może również przenieść się na boisko „w mgnieniu oka”. Droga Coopera do Chicago otworzyła się szerzej, gdy stało się jasne, że Patrick Wisdom (z tyłu) rozpocznie sezon na liście kontuzjowanych zawodników.

Cooper został wybrany przez Milwaukee Brewers i współpracował z Counsellem, gdy zarządzał klubem z pierwszej ligi. Cooper pracował także poza sezonem z prywatnym instruktorem uderzenia, Mikiem Brumleyem, byłym trenerem uderzeń Cubs, który ma dobre relacje z Dansbym Swansonem.

„Chemia w zespole jest tutaj świetna” – powiedział Cooper. „Jest wielu chłopaków, którzy są bezinteresownymi graczami. Jest tu wielu weteranów, którzy mogą przewodzić niektórym młodszym chłopakom. Jest to świetna mieszanka obu, a liderem jest Counsell”.

• Ian Happ „ustabilizował się” – powiedział Counsell podczas powrotu do zdrowia po napiętym ścięgnie podkolanowym, które nękało go przez większą część marca. Happ ma ponownie zagrać w poniedziałek, co będzie oznaczać czterodniową przerwę między meczami. Jeśli chodzi o nabranie tempa i poczucie rytmu, tej wiosny Happ zdobył tylko 18 at-nietoperzów z Ligi Cactus. Happ to lewy obrońca Złotej Rękawicy, wytrzymały zawodnik, który wystąpił w 158 meczach w każdym z ostatnich dwóch sezonów i prawdopodobnie będzie głównym napastnikiem w składzie Counsella.

„Próbujemy go po prostu pokonać ten płaskowyż, z większym wysiłkiem biegając po boisku niż podczas meczów” – powiedział Counsell. „Oczywiście celem jest pozostawienie tego za sobą. I to nie jest całkiem za nim (jeszcze).”

Czy dzień otwarcia jest zagrożony dla Happ?

„Nie” – powiedział Counsell – „nie teraz”.

• Nick Madrigal (ścięgno podkolanowe) nie został jeszcze wykluczony z występu w dniu otwarcia, ale prawdopodobne wydaje się rozpoczęcie sezonu na liście kontuzjowanych zawodników. Madrigal ma zagrać w niedzielę w meczu niższej ligi, chociaż nie występował w rozgrywkach Cactus League od 4 marca, a jego długa historia kontuzji nie daje spokoju urzędnikom zespołu. W międzyczasie Cubs mogą grać na trzeciej bazie z Christopherem Morelem i Milesem Mastrobuonim.

„Będziemy musieli po prostu podjąć decyzję, jak Nick ma wejść w sezon” – powiedział Counsell. „Dzięki Nickowi zajmujemy naprawdę dobre miejsce. Radzi sobie świetnie. Przechodzi każdy test. Jest gotowy, aby zacząć grać w niektórych meczach. Musimy tylko zdecydować, czy chcemy, aby Nick uzyskał spójną akcję w grze (po pierwsze).”

• Oczekuje się, że David Peralta będzie ćwiczył w kompleksie drużyny w Arizonie na początku sezonu, powiedział Counsell, i będzie kontynuował swoje postępy w rzucaniu. Peralta, który po ostatnim sezonie przeszedł operację zerwania ścięgna zginacza lewego łokcia, podpisał pod koniec lutego kontrakt z drugoligową drużyną. Gdy Peralta zostanie całkowicie oczyszczony, może w końcu zapewnić cenną głębię i iskrę jako leworęczny pałkarz ze 117 home runami w głównych ligach i 0,784 OPS w karierze.

„Musimy doprowadzić go do punktu, w którym będzie mógł grać na boisku” – powiedział Counsell. „A rehabilitacja po operacji jeszcze nie nastąpiła”.

(Górne zdjęcie Justina Steele: Allan Henry / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here