Z komentarzy kuratora i doświadczenia Salt wynika, że ​​boisko w Eden Gardens na sezon IPL może zapewniać bardziej zrównoważoną rywalizację między kijem a piłką.

IPL 2024: Rozgrywający Kolkata Knight Riders (KKR), Phil Salt, rzucił się za personel naziemny Eden Gardens, chwaląc ich za zapewnienie stałej nawierzchni przez cały mecz. Te komentarze pojawiły się po tym, jak kurator boiska, Sujan Mukherjee, odrzucił twierdzenia, że ​​boisko na mecz KKR vs SRH zostało dostosowane tak, aby faworyzowało gospodarzy.

Oświadczenie Phila Salta następuje po niezwykłym występie drużyny KKR, która odniosła zwycięstwo w zawziętym starciu z Sunrisers Hyderabad (SRH). Wspaniały finał Harshita Rany, który obronił 13 runów i spektakularny występ Andre Russella we wszechstronności, pomogły KKR zapewnić sobie zwycięstwo czterema runami.

Phil Salt chwali spójne nawierzchnie do gry

Phil Salt, który dołączył do składu KKR w ostatniej chwili po wycofaniu się Jasona Roya, odegrał kluczową rolę w zwycięstwie w meczu otwarcia.

„Bramy, na których trenowaliśmy, mecze treningowe i dzisiejszy mecz – wszystkie były dość podobne. Należy więc podziękować ogrodnikom za stworzenie tak spójnych powierzchni. Czuję, że tutaj odbicie jest znacznie większe i ciężko jest stawić czoła nowej piłce, a nie starej. Chodzi głównie o dostosowanie się do swoich obszarów punktacji” – powiedział na konferencji prasowej po meczu.

Phil Salt w swoim debiucie w KKR rozbił 54 z 40 piłek.

Kurator Eden Gardens Pitch zaprzecza, jakoby KKR szył ofertę krawiecką

Przed starciem KKR vs SRH Mukherjee stanowczo odrzucił zarzuty dotyczące manipulowania boisku w celu dostosowania go do stylu gry KKR. „Nie ma mowy o faworyzowaniu gospodarzy” – zapewnił. „Zasady IPL nie nakładają obowiązku, aby narzuty przynosiły korzyść gospodarzom. Wszystko zależy od uznania kuratora.”

Skoncentruj się na odbijaniu, a nie na kręceniu

Mukherjee szczegółowo opisał swoje podejście, wyjaśniając: „Chociaż KKR tradycyjnie dysponowało mocnym atakiem rotacyjnym, w tym roku pozyskali Mitchella Starca, czołowego zawodnika tempa. Nie chodzi więc tylko o spinnery. Nie otrzymałem też żadnych instrukcji od kierownictwa KKR.”

Pitch dla każdego

Wyjaśnił dalej: „furtka Edenu nie jest pozbawiona rotacji; oferuje pewien zwrot. Pamiętasz mecz Pucharu Świata ODI pomiędzy Republiką Południowej Afryki i Australią? Moim celem jest przygotowanie narzutów charakteryzujących się dobrym odbiciem i lekką rotacją, tak aby były przyjemne zarówno dla pałkarzy, jak i widzów. Publiczność pragnie boiska, na którym każdy znajdzie coś dla siebie”.

KKR liczy na Spin Magic

Wraz z Gambhirem, ich dwukrotnym zdobywcą mistrzostwa kapitanem, powracającym w roli mentora, KKR niewątpliwie ma nadzieję powtórzyć swój poprzedni sukces zbudowany wokół ataku w kręgle z przewagą rotacji. Jednak z komentarzy kuratora i doświadczenia Salt wynika, że ​​boisko w Eden Gardens na sezon IPL może zapewniać bardziej zrównoważoną rywalizację między kijem a piłką.

Wybór redaktora

Finał IPL 2024, który odbędzie się w Chepauk w Ahmedabadzie, będzie zawierał pozostałe nokauty


Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here