Endrick kontynuuje przygotowania do dołączenia do Realu Madryt tego lata i następnego wtorku Kibice białej drużyny po raz pierwszy będą mogli cieszyć się swoją nową perełką na boisku Santiago Bernabu… w koszulce reprezentacji Brazylii. w meczu z Hiszpanią. Najpierw jednak jutro na legendarnym Wembley będzie musiał zmierzyć się z Jude Bellingham i Anglią.

Endrick podczas meczu z brazylijską drużyną

W przededniu spotkania pt. Federico Pea, przedstawiciel Endricka, udzielił wywiadu „The Telegraph” w którym szczegółowo omówił nową, agresywną politykę transferową Realu Madryt od czasu „przegrania” wyścigu o przejęcie usług Neymara Jr. latem 2013 roku. „Real Madryt zdecydował, że nigdy więcej nie straci talentu, odkąd Neymar podpisał kontrakt z Barceloną”powiedział.

Real Madryt zdecydował, że nigdy więcej nie straci talentu, odkąd Neymar podpisał kontrakt z Barceloną

Federico Pea, agent Endricka

Od tego momentu, Real Madryt zaczął znacznie bardziej agresywnie wykorzystywać rynek młodych talentów stawianie spojrzenia na projekt nie tylko w perspektywie krótkoterminowej. Polityka transferowa, która stała się sposobem główna rekonstrukcja projektu białego po odejściu Cristiano Ronaldo w 2018 r. oraz brak możliwości konkurowania gospodarczego z „klubami państwowymi”, które zaczęły pojawiać się na arenie międzynarodowej. Tak bardzo, że Z jedenastu, które zbudowały ostatnią Ligę Mistrzów Zindine’a Zidane’a, pozostało tylko trzech, którzy przeżyli: Carvajal, Kroos i Modrić.

Stopniowo Real Madryt włączał młode obietnice, takie jak Militao, Tchouamni, Camavinga, Valverde, Bellingham, Vincius lub Rodrygoktórzy powoli dojrzewali w szeregach klubu i dziś stali się wspaniałymi referencjami drużyny, która nigdy nie obniżyła swojego poziomu konkurencyjnego zarówno w Hiszpanii, jak i w Europie. Następną osobą, która dołączy do tej listy, będzie młoda perła Endrick.

Podpisanie kontraktu z Endrickiem będzie lekcją dla Chelsea. Jako pierwsi prowadzili wyścig po swoje usługi, nie zgodzili się jednak na cenę. Kiedy Real Madryt przystąpił do negocjacji, był skłonny zapłacić tyle, ile chciał Palmeiras.

Federico Pea, agent Endricka

Real Madryt jest całkowicie przekonany, że taką politykę transferową należy kierować a kiedy odkryje nowy talent z potencjałem, który, jak wie, może stać się pokoleniowy, robi wszystko, co w jego mocy. On się nie waha. „Podpisanie kontraktu z Endrickiem będzie lekcją dla Chelsea. Oni jako pierwsi poprowadzili wyścig o jego usługi, ale nie zgodzili się na cenę. Kiedy Real Madryt przystąpił do negocjacji, był skłonny zapłacić tyle, ile chciał Palmeiras . ”idź do Federico Pea.

Endrick może przejść do historii na Wembley

Endrick, mając zaledwie 17 lat, już regularnie pojawia się na listach brazylijskiej drużyny narodowejzarówno z Fernando Dinizem, jak i teraz z Dorivalem Jniorem, oraz Wydaje się, że jego miejsce w Copa America jest praktycznie zapewnione. Jutro przeciwko Anglii znów będzie mógł mieć minuty i cieszyć się swoim pierwszym startem w świątyni światowego futbolu, jaką jest Wembley.

Najmłodsi gracze, którzy strzelili gola dla Brazylii:

  1. Pel: 16 lat, osiem miesięcy i 14 dni
  2. Ed: 16 lat, 10 miesięcy i dwa dni
  3. Ronaldo: 17 lat, siedem miesięcy i 12 dni
  4. Coutinho: 17 lat, 10 miesięcy i 19 lat
  5. Carvalho Leite: 18 lat, miesiąc i 16 dni

Do teraz, Rozegrał dwa mecze z „Canarinhą” i wciąż nie udało mu się strzelić gola. Cel, który oczywiście będzie starał się osiągnąć jutro przeciwko „Trzem Lwom”, aby w wieku 17 lat zostać czwartym najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w koszulce reprezentacji Brazylii. Przed nim, jeśli mu się to uda, będą mieli tylko Pela (16 lat i 8 miesięcy), Eda (16 lat i 10 miesięcy) i Ronaldo (17 lat i 7 miesięcy). Prawie nic.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here