PITTSBURGH — Zespół Pittsburgh Penguins kupił figurki Jaromira Jagra, które zaginęły na początku tego miesiąca, ogłosił w poniedziałek zespół.

Pingwiny powiedziały, że w zeszłym tygodniu powiadomiono ich, że specjalny zespół zajmujący się odzyskiwaniem ładunku negocjował zwrot skradzionych figurek. Z oświadczenia zespołu wynika, że ​​ciężarówka przewożąca figurki wyruszyła z Ontario w Kalifornii i dotarła do Pittsburgha w poniedziałek.

Penguins poinformowali, że figurki mają pojawić się na PPG Paints Arena w ciągu przyszłego tygodnia.

„Co za szalona jazda” – napisał w SMS-ie Kevin Acklin, prezes ds. operacji biznesowych w Pittsburghu Sportowiec.

Fani posiadający kupony na figurki Jagr będą mogli zacząć je realizować 6 i 7 kwietnia.

Co się stało?

Po uroczystym spotkaniu Jagra ze swoją pierwotną drużyną NHL podczas ceremonii odejścia na emeryturę 18 lutego, posiadacze karnetów sezonowych na Penguins nie mogli się doczekać promocyjnego rozdania figurek z jego podobizną na mecz zaplanowany na 14 marca. Jednakże Penguins nigdy nie otrzymali nagrody zaplanowaną dostawę i dowiedział się, że figurki zostały przechwycone w Kalifornii, po czym rozdano fanom kupony wraz z biletami na mecz zaplanowany na 14 marca, w którym uczestniczył Jagr.

W oświadczeniu wydanym tego ranka Acklin stwierdził, że zespół był „zszokowany faktem, że stał się ofiarą kradzieży ładunku”.

Podczas dochodzenia Pingwiny współpracowały z władzami lokalnymi i federalnymi i obiecały, że figurki zostaną zwrócone.

Czy to był chwyt PR?

Krótka odpowiedź brzmi: nie.

Jednak gdy Jagr wrócił do Pittsburgha, aby wziąć udział w corocznym obozie hokeja fantasy organizowanym przez Fundację Mario Lemieux w PPG Paints Arena, Penguins zagłębili się w tę historię. Ich zespół zajmujący się mediami społecznościowymi nakręcił krótki film z Jagrem i jedną z figurek – makietą, która znajdowała się w biurze Acklina. Na nagraniu uśmiechnięty Jagr przypiął figurkę do siedzenia pasażera w samochodzie i odjechał, jakby chciał rozpocząć poszukiwania zaginionych przedmiotów.

Film stał się wirusowy w mediach społecznościowych. Niezamierzonym rezultatem było to, że sceptycy uznali ten odcinek za posunięcie w zakresie public relations – co spotkało się ze szczególną krytyką ze strony Keitha Olbermanna, byłego prezentera „SportsCenter” ESPN.

W rzeczywistości, gdy ogłoszono zaginięcie bobbleheadów, Penguins grali przez większą część dnia, ponieważ bardzo oczekiwano awansu – nie wspominając już o wytchnieniu od rozczarowujących wyników drużyny hokejowej na lodzie.

Jak fani zdobywają figurki?

Kibice, którzy 6 kwietnia przybędą na mecz przeciwko Tampa Bay Lightning, będą mogli wykorzystać swoje kupony w hali PPG Paints Arena od 11:30 do 30 minut po zakończeniu meczu. Zespół Penguins będzie miał pracowników ustawionych za sekcją 1112 do pomocy.

Druga możliwość wykorzystania kuponu planowana jest na 7 kwietnia. Jest to opcja typu drive-thru w PPG Paints Arena w godzinach 10:00–14:00 na sąsiednim parkingu pod adresem 1300 Center Avenue. Kupony zostaną zeskanowane po wejściu kibiców do garażu swoimi pojazdami.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Charles LeClaire/USA Today)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here