Ludowo-Demokratyczna Partia zgromadziła 259 mln N ze sprzedaży formularzy nominacji i wyrażania zainteresowania siedmiu kandydatom na gubernatora stanu Ondo.

Wybory na gubernatora stanu Ondo odbędą się 16 listopada 2024 r.

PDP uruchomiła sprzedaż formularzy 7 marca i zgodnie ze swoim harmonogramem lub harmonogramem działań sprzedaż formularzy zakończyła się w czwartek 21 marca.

Oczekuje się, że kandydaci, którzy kupili formularze, wypełnią je i prześlą do 25 marca.

PDP sprzedała swój formularz nominacji za 30 mln N; Formularz wyrażenia zainteresowania, N5m, opłata za branding strony, N1m i opłaty sekretariatu, N1m.

Partia udostępniła jednak formularz wyrażenia zainteresowania dla kandydatek i osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z harmonogramem partii lub harmonogramem działań przed wyborami, 25 kwietnia 2024 r. PDP zorganizuje kongres, na którym wyłoniony zostanie jej kandydat na gubernatora.

Partia podała, że ​​jej kandydat na gubernatora zostanie wyłoniony w pośrednim trybie prawyborów.

Dochodzenie naszego korespondenta ujawniło w czwartek po południu, że siedmiu kandydatów zakupiło formularze N35m i uiściło opłaty w wysokości N2m w krajowej siedzibie PDP, Wadata Plaza w Abudży.

Wśród kandydatów, którzy zakupili formularze, znajduje się były zastępca gubernatora stanu Ondo Agboola Ajayi; były komisarz i wódz Afenifere, plemienia Ebiseni; Akinwumi Adeolu, Otunba Bamidele Akingboye, Kolade Akinjo, Bosman Arebuwa i John Mafo, prawnik.

Uderzenie dowiedział się wyłącznie, że PDP wybrała pośrednią metodę pierwotną przy wyborze swojego kandydata na gubernatora stanu Ondo.

Starszy członek Krajowego Komitetu Roboczego PDP, rozmawiając anonimowo z naszym korespondentem, stwierdził: „Bilet PDP Ondo State jest dostępny dla wszystkich. NWC nie została poinformowana o żadnym konsensusie, a my zatwierdziliśmy delegatów i trzy ustalenia ad hoc dotyczące pośredniej szkoły podstawowej.

„Oznacza to, że członkowie będą wybierać delegatów na szczeblu okręgów i władz lokalnych. Delegaci ci następnie wybiorą kandydata partii w pośrednich prawyborach”.

W międzyczasie dwóch kandydatów na gubernatora stanu Ondo, Bosman Arebuwa i Kolade Akinjo, poradziło innym kandydatom, aby nie postrzegali zapewnienia partii jako sprawy życia i śmierci.

Podkreślali, że celem było uratowanie narodu przed rzekomym złym zarządzaniem rządzącego Kongresu Wszystkich Postępowców.

Arebuwa i Akinjo zwrócili się do reporterów w Abudży wkrótce po otrzymaniu ich formularzy w sekretariacie PDP.

Arebuwa powiedziała: „W PDP wyciągnęliśmy wnioski i jesteśmy zjednoczeni; Mogę zapewnić, że jesteśmy zjednoczeni. I tylko głupiec będzie przechodził przez to samo, przez co my przechodzimy, i nie zjednoczy się przeciwko swoim wrogom.

„Zawsze popierałem każdego kandydata PDP. Zdobycie biletu lub jego brak nie powstrzymuje mnie od wspierania. To nie jest sprawa typu „zrób albo zgiń”. Nie jestem zdesperowany, ale jestem gotowy służyć naszemu ludowi; to moje własne. Zatem naszym celem jest zwycięstwo i przywrócenie stanu Ondo PDP.

„To nie dotyczy mnie. Dlatego nie wszędzie widać moje plakaty. Tu chodzi o naszych ludzi i naszą partię”.

Ze swojej strony Akinjo powiedział: „To spełnia moje aspiracje, aby wziąć udział w prawyborach PDP i zostać jej kandydatem na gubernatora. Na wszystko jest czas, teraz jest czas na tę konkretną ambicję.

„Naszym celem jest zapewnienie alternatywy dla złego zarządzania, które obecnie dotyka każdy zakątek tego konkretnego stanu. Alternatywa dla ich przekonania, że ​​zapewnienie ludziom wody jest niemożliwe, alternatywa dla ich poglądu, że promowanie bezpłatnej edukacji jest nieosiągalne i alternatywa dla ich praktyk korupcyjnych. Reprezentuję alternatywę dla wszystkich rzeczy, których nie są w stanie osiągnąć w stanie Ondo.

„Moją ambicją jest przywrócenie dobrego zarządzania w stanie Ondo, przywrócenie przejrzystości i zapewnienie znacznie lepszej jakości życia naszym obywatelom”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here