Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Mary Kom i Manpreet Singh nieśli flagi podczas ceremonii otwarcia, a Bajrang Punia przewodził kontyngentowi podczas ceremonii zamknięcia.

Indyjskie Stowarzyszenie Olimpijskie ogłosiło w czwartek kluczowe stanowiska indyjskiego kontyngentu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Weteran tenisa stołowego Sharath Kamal będzie chorążym flagi kraju podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się 26 lipca, a brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich 2012 Mary Kom będzie szefem misji.

„Nominacje te stanowią połączenie doświadczenia, wiedzy specjalistycznej i przywództwa, które znacząco przyczyni się do sukcesu polegającego na wystawieniu sportowców na światowe sceny” – czytamy w komunikacie prasowym IOA. „Na czele delegacji jako szef misji stanie nikt inny jak kultowa bokserka Mary Kom. Jej niezrównane zaangażowanie w sport i inspirująca podróż sprawiają, że jest naturalnym wyborem na przewodnika i mentora naszych sportowców na Igrzyskach Olimpijskich.

Kluczowe stanowiska dla kontyngentu indyjskiego w Paryżu 2024

Nosiciel flagi – Szarath Kamal

Szef Misji – Mary Kom

Zastępca Szefa Misji – Śiwa Keszawan

Odpowiedzialny za funkcjonowanie wioski strzeleckiej – Gagan Narang

Główny Lekarz – Doktor Dinshaw Pardiwala

Rzecznik prasowy IOA – G. Rajaramana

Szef mediów społecznościowych – Sarwesz Kedia

„Jesteśmy zachwyceni możliwością posiadania tak wybitnego i zdolnego zespołu urzędników na czele naszego kontyngentu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r.” – powiedział prezes IOA PT Usha. „Ich wiedza, zaangażowanie i pasja do sportu niewątpliwie zainspirują naszych sportowców do osiągania najlepszych wyników i sprawią, że cały naród będzie dumny”.

Wybór redaktora

Zapowiedź IPL: powody, dla których warto oglądać epickie powroty, najbogatszych graczy i kształtującą się drużynę T20 WC


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here